Hlavní navigace

Twitter chce do boje proti dezinformacím zapojit uživatele, startuje projekt Birdwatch

26. 1. 2021

Sdílet

Twitter - Birdwatch Autor: Twitter

Twitter začal testovat nové opatření, které má sociální síti pomoci s uváděním nepravdivých či zavádějících informací na pravou míru. Projekt Birdwatch má do boje s dezinformacemi zapojit komunitu uživatelů. V testovacím provozu je zatím dostupný jen lidem v USA.

Zapojení testeři mají mít možnost přidávat k tweetům, které podle nich obsahují nepravdivé informace, své poznámky s vysvětlením či kontextem. 


Autor: Twitter

Poznámky se v pilotním provozu budou zobrazovat jen na speciální stránce Birdwatch, ale v budoucím ostrém provozu se mají ukazovat všem, přímo u dotčených tweetů. Podmínkou má být to, že se na nich shodne široká skupina přispěvatelů.

Zapojení uživatelé totiž mohou také hodnotit přínos jednotlivých poznámek a přispěvatelů. Poznámky nemají mít vliv na to, jak se lidem tweety zobrazují nebo jak je Twitter v rámci svých algoritmů doporučuje.


Autor: Twitter

Všechna data z Birdwatch mají být podle Twitteru k dispozici ke stažení a stejně tak má být veřejně dostupný kód algoritmů, které bude Birdwatch využívat. Veřejná jsou například kritéria pro řazení jednotlivých poznámek na stránce Birdwatch

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2021 9:09

    Net

    Teď jen musí dodat manuál, jak poznat, jestli Xi Yang je opravdu Ms. Scientist nebo Mr. Scientist. Případně mít po ruce hlídače hlídačů, co budou hlídat chyby v opravách a opravovat i ty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).