Hlavní navigace

Tým Tomáše Mikolova získal výzkumný grant od českých GoodAI

26. 10. 2020

Sdílet

Tomáš Mikolov Autor: Jan Sedlák

Česká společnost GoodAI rozděluje první peníze z grantu s celkovým objemem 300 tisíc dolarů určených pro výzkumníky v oblasti univerzální umělé inteligence (general AI). Částku 24 tisíc dolarů, tedy něco přes půl milionu, obdržel tým Tomáše Mikolova z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT.

Mikolov je v Česku známé jméno. Ve výzkumu prvků AI působil například v Googlu a Facebooku a stál za vznikem word2vec, viz náš rozhovor. Nedávno se vrátil domů, aby se další prací zabýval právě na CIIRCu.

Finančně podpořený projekt má za cíl umožnit AI postupně se učit různé věci v průběhu času namísto maximalizace objektivní funkce. Další popis je zde.

GoodAI má další peníze ze sedmi milionového grantu stále k dispozici: “Fond je otevřený výzkumníkům či výzkumným skupinám z celého světa se zájmem zabývat se otázkami, které společnost GoodAI pokládá za klíčové pro výzkum a dosažení obecné umělé inteligence. Formulace otázek byla motivována vlastním výzkumem GoodAI na poli obecné umělé inteligence (Badger Architecture). Granty budou uděleny výzkumným pracovníkům, kteří pracují na různých tématech, jako jsou: multiagentní posilované učení, naučená komunikace, grafové neuronové sítě, optimalizace v modulárních systémech a mnoho dalších.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).