Hlavní navigace

Planý poplach. Brno zůstává pro Uber zakleté. Soud zrušil jiné předběžné opatření

20. 6. 2017

Sdílet

Aktualizováno: Nové informace uvádějí původní informaci na pravou míru

A už je zpátky. Vrchní soud v Olomouci totiž zrušil předběžné opatření, které americkou službu uzemnilo jen pár měsíců po jejím startu v jihomoravské metropoli. Zprávu přinesla Česká televize s odvoláním na mluvčího soudu Vladimíra Lichnovského

Ani Uber, ani město Brno zatím rozsudek nemají k dispozici. A ani nemůže, mluvčí totiž později odpoledne své vyjádření dementoval s tím, že šlo o menší spor jen s jednou flotilou Uberu. 

Příběh Uberu v Brně tak jede dál. V první polovině dubna ale brněnský krajský soud zakázal firmě předběžným opatřením služby v Brně poskytovat. Tvrdil, že firma porušuje několik ustanovení zákona, který provoz taxi upravuje. 

Podle soudu nesmí poskytovat službu v případech, že řidiči k tomu nebudou mít oprávnění, auto není označené jako taxi a nenese název společnosti či nemá taxametr. V květnu pak krajský soud odmítl i návrh Uberu na zrušení tohoto předběžného opatření. Firmě poté zůstala možnost podat odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Uber stojí na své pozici, že neprovozuje taxislužbu, ale spolujízdu. Návrh na předběžné opatření podala firma Lido Taxi Radio, k níž se pak Brno připojilo jako vedlejší účastník řízení. 

V Praze je situace jiná a Uber tu provozuje kromě Uber Pop i služby Select a Black. Narazila však estonská služba Taxify. Té Městský soud v Praze na konci května zakázal předběžným opatřením provozovat v Praze taxislužbu s šoféry bez licence řidiče taxi a v neregistrovaných vozidlech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).