Hlavní navigace

UiPath má hodnotu 10 miliard dolarů, české Credo rychle zhodnocuje investici

14. 7. 2020

Sdílet

Credo Ventures

Investice českého fondu Credo Ventures do rumunské softwarové společnosti UiPath se čím dál více zhodnocuje. Firma oznámila další kolo investic (series E), v rámci kterého získala 225 milionů dolarů. Celkově už si přišla na 1,2 miliardy dolarů a ohodnocena tak byla na 10,2 miliardy dolarů.

“UiPath se připojila k exkluzivnímu klubu decacornů, a to jako první firma ze střední a východní Evropy a jako první evropská cloudová společnost,” uvedl Ondřej Bartoš z Creda. Decacorn je označení pro startupy s hodnotou deset miliard dolarů a více.

Credo se účastnila dvou počátečních investičních kol, hodnota podílu tak roste a u případného exitu lze očekávat zajímavý zisk. S exity má Credo několik zkušeností. Stálo za prodejem Cognitive Security (Cisco), Apiary (Oracle) nebo naposledy Gamee (Animoca). Firma aktuálně investuje z fondu Credo Stage III, kde je k dispozici sto milionů eur.

Mezi další investory UiPath patří Google, Kleiner Perkins, Accel Partners, T. Rowe Price, Tencent, Sequoia Capital a další. Firma aktuálně dosahuje na tržby z cloudového předplatného (annual recurring revenue, ARR) ve výši 400 milionů dolarů. Zabývá se oborem Robotic Process Automation (RPA) pro softwarovou automatizaci procesů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 12:14

  Val

  Když jsem si to zkusil odhadnout v minulém kole financování, tak mi vyšlo něco jako:
  peníze vložené Credem - okolo deseti milionů dolarů (plus minus pět)
  podíl Creda v ui path - pět až deset procent, spíše k těm deseti

  To je současná virtuální hodnota okolo deseti miliard korun. Credo a jejich limited partners jsou asi docela happy :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).