Hlavní navigace

V Česku je další jednorožec, vznikl z bývalých a ztrátových Socialbakers

Sdílet

Jan Sedlák 15. 3. 2022
Socialbakers Autor: Socialbakers

V Česku operuje další takzvaný jednorožec, tedy firma s hodnotou jedné miliardy dolarů a výše. Jde o společnost Emplifi, která vznikla sloučením českého startupu Socialbakers a amerického podniku Astute Solutions. Ten český projekt kupoval v roce 2020.

Socialbakers jsou v rámci Emplifi největší entitou. Česká značka má přes pět set lidí, u nás jich je kolem 350. Letos je u nás v plánu najmout vyšší desítky zaměstnanců.

Hodnota Emplifi má podle banky LionTree miliardu dolarů přesahovat. Stalo se tak díky nové investici od Sixth Street Growth (Airbnb, Spotify nebo Vice Media). Výše kapitálové injekce nebyla zveřejněna, stejně jako celkové investice do Emplifi. Investorem do Emplifi je také Audax Private Equity.

Finanční výsledky Emplifi nejsou veřejné. Česká odnož (bývalí Socialbakers) v roce 2020 vygenerovala tržby 1,1 miliardy korun, meziročně o více než sedmnáct procent více. K tomu firma evidovala 489 milionů korun ve výnosech příštích období, což je u SaaS firem důležitá metrika. Tato hodnota se meziročně zvýšila o devatenáct procent.

S tím je nutné operovat i v rámci ziskovosti. Ztráta ex-Socialbakers v roce 2020 dosáhla na 539 milionů korun.

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Lupy? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů.

Našli jste v článku chybu?