Hlavní navigace

V jižních Čechách ode dneška vysílá krajská televize JČ1

Sdílet

Filip Rožánek 17. 7. 2020
JČ1 Autor: JČ1

Od pátku 17. července 2020 začala na jihu Čech vysílat nová regionální stanice JČ1. Krajský program vznikl transformací z původní lokální Českokrumlovské televize. 

„Už jako Českokrumlovská televize jsme stále častěji zpracovávali krajská témata, a původní název neodpovídal ani z hlediska dosahu vysílání. Byl to i příznivý ohlas diváků daleko za hranicemi Českokrumlovska, co nás přimělo uvažovat o expanzi a novém názvu i schématu,“ vysvětlil ředitel televize JČ1 Josef Pecl.


Autor: JČ1

„Sázíme na spolupráci s místními televizemi a jinými externími spolupracovníky. V našem novém schématu společně vytvoříme jihočeský blok. Zprávy, které by svým lokálním zaměřením příliš nezaujaly diváky na druhém konci kraje, umístíme do jednotlivých okresních magazínů. Ty budou vysílány jen na tématem daných územích,“ dodal.

Signál regionálního DVB-T vysílání pokrývá Českokrumlovsko (vysílač Český Krumlov, 47. kanál), Českobudějovicko (vysílač Včelná, 29. kanál), Jindřichohradecko a Dačicko (v obou případech 54. kanál). Do dalších oblastí se chce stanice dostat prostřednictvím poskytovatelů kabelové televize.

Kromě běžné žurnalistiky je televize JČ1 zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje „v nadstandardním režimu“ s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Disponuje vlastním televizním studiem. 

Držitelem licence JČ1 je Roman Gronský.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.