Hlavní navigace

V Praze startuje globální konference SUSE. Přiletí vedení a Red Hat lepí plakáty

21. 9. 2017

Sdílet

V pondělí 25. září v Praze odstartuje celotýdenní globální konference SUSECON, kterou pořádá výrazná open source společnost SUSE. Loňský ročník se konal ve Washingtonu. Firma si Prahu vybrala i z toho důvodu, že zde provozuje jedno ze svých dvou nejdůležitějších vývojových center. SUSE do Prahy doveze také své nejvyšší vedení včetně výkonného či technického ředitele.

„V Praze rozhodně chceme růst. Je to naše druhé největší vývojové centrum. To největší je v domovském Norimberku,“ popsal v dřívějším rozhovoru pro Lupu výkonný ředitel SUSE Nils Brauckmann.

Společnost v českém hlavním městě průběžně nabírá další lidi. V Praze se dělá na důležitých částech open source a Linuxu. Jak jsme psali v našem článku, Vojtěch Pavlík například šéfuje SUSE Labs, která dělá na kernelu, a Tomáš Chvátal je členem představenstva openSUSE. Dělá se i na řadě dalších věcí včetně OpenStacku, nástroji YaST či technické podpoře.

SUSE se před časem vymanilo ze závislosti na Novellu a postupně rozšiřuje své aktivity. Nyní je součástí skupiny Micro Focus, která pohltila i softwarovou divizi Hewlett Packard Enterprise. SUSE tak přebírá řadu původních aktivit HPE, viz náš další článek.

Výrazné aktivity má v Česku také konkurent SUSE, společnost Red Hat. Neustále rozšiřované kanceláře v Brně jsou jeho vůbec největším vývojovým centrem na světě. Red Hat také plakáty polepil pražské letiště, aby zahraniční návštěvníci SUSECONu jako první věc po příletu viděli konkurenci. Na firemních IT konferencích ve Spojených státech jde o běžnou věc, kdy se společnosti takto trumfují.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).