Hlavní navigace

Vodafone omezil akci na gigabitový internet, kvůli nedostatku čipů mu došly modemy

3. 5. 2021

Sdílet

Modem - Vodafone Station Autor: Vodafone

Operátor Vodafone vyřadil z akční nabídky připojení k internetu za sníženou cenu nejvyšší rychlost 1 Gbit/s. Akci spustil 1. dubna a nabízí v ní novým (a za určitých omezených podmínek i stávajícím) zákazníkům až poloviční slevu.

Koncem dubna ale z akce vyřadil gigabitovou rychlost. Na změnu podmínek akce upozornil na Twitteru Radek Zajíc

AKTUALIZACE 4. 5. 7:00: Vodafone podmínky znovu změnil, gigabitová rychlost je v nich opět uvedena. Omezení v důsledku nedostatku modemů ale platí.

Důvodem změny je nedostatek modemů Vodafone Station (přečtěte si naši recenzi), které jako jediné v nabídce operátora podporují technologii DOCSIS 3.1 potřebnou pro dosažení gigabitové rychlosti. Jak zjistil server Novinky.cz, operátor jich má nedostatek kvůli velkému zájmu zákazníků a nedostatku čipů pro jejich výrobu. 

Zákazníkům, kteří si už gigabitové připojení objednali a operátor pro ně nemá modem, Vodafone na zákaznické lince nabízí navýšení stávající rychlosti připojení na 500 Mbit/s se slevou. Případný upgrade na 1 Gbit/s slibuje nejdříve v září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).