Hlavní navigace

Vysílací rada chce vysvětlit program stanice Kino Barrandov, neodpovídá licenci

25. 3. 2021

Sdílet

Barrandovský Silvestr 2018 Autor: TV Barrandov

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání namátkově překontrolovala 12 hodin vysílání programu Kino Barrandov. Analýza programu z 16. února letošního roku v době od 10 do 22 hodin ukázala, že stanice zřejmě nedodržuje podmínky své licence.

„Schéma programu má být dle licenčních podmínek složeno převážně z akviziční filmové a seriálové tvorby, resp. premiér a repríz převážně filmů a seriálů, zejména zahraniční provenience různého žánrového zaměření. Dle dostupných přehledů pořadů program obsahuje zejména zábavní pořady a reality show provozovatele,“ zjistila vysílací rada.

Majitel televize Jaromír Soukup má nyní měsíc na to, aby vysílací radě vysvětlil, jakým způsobem sestavuje programové schéma této konkrétní stanice. Například dnešní program obsahuje několik repríz pořadu Nebezpečné vztahy, dlouhý teleshoppingový blok, reprízu soutěže Česká tajenka, opakování seriálu TV Barrandov Cyranův poloostrov a podobně. Zahraniční seriály a filmy zastupuje jen turecká telenovela Velkolepé století a německý romantický film.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zároveň s TV Barrandov vede řízení o odnětí licence na zpravodajský program Barrandov News. To je ale víceméně formální krok, důvodem totiž je, že stanice už od 30. října 2020 nevysílá.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).