Hlavní navigace

Vysílací rada udělila osm televizních licencí

12. 8. 2021

Sdílet

Sídlo TV Nova na Barrandově Autor: TV Nova

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila osm licencí k provozování televizního vysílání. 

Společnost This work získala licenci k provozování místního zemského digitálního televizního vysílání programu KLADNo.1 TV šířeného prostřednictvím vysílačů. Čtyři licence obdržela ViacomCBS Networks International Czech, a to k provozování televizního vysílání programů MTV 00s, MTV Portugal a MTV Spain šířených prostřednictvím družic, a programu MTV Wallonia šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů. 

Dvě licence obdržela TV Nova, v obou případech souvisí s chystanou stanicí pro ženy Nova Lady. Jedna ji opravňuje k provozování celoplošného zemského digitálního televizního vysílání této stanice, druhá k provozování stejného programu prostřednictvím zvláštních přenosových systémů. Podle základní programové specifikace půjde o program zaměřený na dramatickou tvorbu, a to převážně mimoevropského původu. Součástí vysílání budou též televizní show; časový rozsah vysílání má být 21 až 24 hodin denně.

Poslední licenci dostala společnost AMC Networks Central Europe, která bude prostřednictvím satelitního vysílání šířit program Spektrum Hungary.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 8. 2021 17:09

    Tojemi

    Celkem je mi to jedno, ale NOVA Lady se evidentně chystá na venezuelske a turecké Telenovely. No tak hurá zpátky do 90átek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).