Hlavní navigace

Podzim plný novinek na Nově: nové formáty i kanály, přejmenovaná stanice

5. 8. 2021
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: TV Nova
Skupina Nova chce pod novým majitelem ukázat, že se s ní musí počítat nejenom v klasickém televizním vysílání, ale také na internetu. Co připravila pro podzimní sezonu?

Finanční skupina PPF získala televizi Nova loni v říjnu s cílem doplnit telekomunikační aktivity o původní produkci pro internet a televizní vysílání. Jak vypadá nabídka nejsledovanější komerční televize skoro rok po změně majitele? Investice do výroby se zvýšily o 30 procent.

Nova 2 se mění na Nova Fun – Tematická stanice TV Nova zaměřená na komediální tvorbu zase změní název. Program začal vysílat pod názvem Smíchov, pak se přejmenoval na Nova 2. A teď z něj bude Nova Fun. Více se zaměří na obsah pro mladší cílovou skupinu. „Programové pilíře podzimu na Nova Fun budou oblíbené seriály, které znáte z Nova 2, tedy Přátelé, Teorie velkého třesku a Dva a půl chlapa, ale postupně budeme přidávat i další formáty,“ říká Silvia Majeská, programová ředitelka skupiny Nova.

Programové schéma Nova Fun
Autor: TV Nova

Programové schéma Nova Fun

Nova Action – Někdejší stanice Fanda také projde změnami. Mění svůj koncept, grafiku i obsah. Pro mužské diváky se má stát místem odpočinku po pracovním stresu. Kromě seriálů jako Námořní vyšetřovací služba: New Orleans na diváky čeká řada reality show, např. SAS: Odvážnému štěstí přeje, která mapuje náročný proces přijímání nových členů speciální jednotky britské armády, nebo Dannyho auťáky (Counting Cars). V plánu je reality TV Hledači pokladů (American Pickers) nebo dokumentární seriál Bezpečná hranice z prostředí australských hraničních kontrol na letištích.

Programové schéma Nova Action - podzim 2021
Autor: TV Nova

Programové schéma Nova Action – podzim 2021

Nova Lady – V průběhu podzimu začne vysílat stanice pro ženy. Na svou chvíli čekala deset let, poprvé se totiž tento projekt na Nově zvažoval už v roce 2011. „Konkrétní formáty, která tam budeme vysílat, zatím zveřejňovat nebudeme, už nyní ale mohu prozradit, že půjde o mix oblíbených českých i zahraničních romantických seriálů, filmů nebo reality show,“ dodává Silvia Majeská. Televize Nova neuvedla, na jakých platformách bude stanice dostupná, ale zřejmě půjde také o volné vysílání v DVB-T2.

Logo Nova Lady
Autor: TV Nova

Logo Nova Lady

Grafickou a konceptuální část obměněných tematických stanic zastřešila světoznámá londýnská agentura Red Bee Media, jež stojí za podobnými projekty například pro Universal TV, Discovery+, AMC Networks International nebo BBC.

Nova Sport 3 a Nova Sport 4 – Jak už jsme informovali v samostatné aktualitě, hlavní doménou těchto placených stanic budou přímé přenosy z německé Bundesligy, italské Serie A, španělské La Ligy a Ligy mistrů UEFA, která rovněž poběží na kanále Premier Sport 2.

Předělané zpravodajství – Stabilním tahounem sledovanosti TV Nova je její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny. Zpravodajství a publicistika se dočkají předělaného moderního studia, z něhož se bude vysílat rovněž studio Ligy mistrů. Nova také odvysílá nejrozsáhlejší volební zpravodajství ve své historii. Přesný termín představení nového studia zatím není známý.

TV Nova na podzim 2021
Autor: TV Nova

TV Nova na podzim 2021

Na lovu – Každý všední den od 16. srpna v 17.30 na Nově. Jde o vědomostní soutěž podle licenčního formátu The Chase. Moderovat ji bude Ondřej Sokol. V pořadu proti sobě stojí soutěžící, kteří se nikdy neviděli, a Lovec. Aby hráči získali výhru, musí spolupracovat jako tým a správně odpovídat – a to jak na jednoduché otázky z každodenního života, tak i na ty náročné. Lovec se je bude snažit vyřadit ze hry. Jako Lovci se představí učitel Jakub Kvášovský, dále Jiří Martínek z Historického ústavu Akademie věd, meteoroložka Dagmar Jandová a student práv Václav Slabyhoudek.

Na lovu - moderátor Ondřej Sokol s lovci Jakubem Kvášovským, Jiřím Martínkem, Dagmar Jandovou a Václavem Slabyhoudkem.
Autor: TV Nova

Na lovu – moderátor Ondřej Sokol s lovci Jakubem Kvášovským, Jiřím Martínkem, Dagmar Jandovou a Václavem Slabyhoudkem.

Specialisté – Od 30. srpna každé pondělí ve 20.20. Nové díly detektivního seriálu, který patří už čtyři roky ke stálicím programu TV Nova. Připraveno je osm epizod.

MasterChef Česko – Od 31. srpna každé úterý a středu ve 20.20. Trojice porotců Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt zůstává stejná. Výhra pro nejlepšího amatérského kuchaře se zvyšuje na rovný milion korun. Letošní řada se inspirovala u australské verze, kde je větší důraz na osobní vztahy. Novinkou je mentorství porotců, kteří si vybírali své osobní favority už během castingu. Kuchařské výzvy se zaměří na trendy jako zero waste, veganství nebo lokální suroviny. Průměrně se natáčelo 13 hodin denně.

Souboj na talíři – Od 31. srpna každé úterý ve 21.30. Kuchaři ze soutěže MasterChef, tedy Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt, se v létě vydali po celé republice, kde hledali na obyčejných místech neobyčejná jídla. Jeden ze tří kuchařů je vždy zadavatelem výzvy a zbývající dva jdou do souboje, kde zvítězí ten lepší. Jídlo, které objeví a na začátku ochutnají, musí oba připravit podle sebe a pokusit se ho povýšit na kulinární úroveň.

Souboj na talíři
Autor: TV Nova

Souboj na talíři

Ordinace v růžové zahradě – Od 2. září pouze na internetové platformě Voyo. Dlouholetý romantický seriál z prostředí fiktivní nemocnice v Kamenici se kvůli přesunu na internet natáčí trochu jinak. Vyprávění je podle Novy dynamičtější, využívá postupy typické pro soudobou seriálovou tvorbu dostupnou na streamovacích platformách a ve větší míře reaguje na témata aktuálně rezonující ve společnosti. Děj začne rok po událostech, jimiž v červnu skončilo televizní vysílání Ordinace. „V současné době se pilně natáčí prvních šestnáct dílů, které budou na Voyo uvedeny do konce letošního roku, ovšem v plném proudu jsou již i přípravy jarní sezony 2022,“ uvedla kreativní producentka Simona Matásková.


Autor: TV Nova

Internetová Ordinace v růžové zahradě

Pan profesor – Každý čtvrtek od 9. září ve 20.20. Seriál z prostředí běžného gymnázia, na němž působí pedagog s nekonvenčními vzdělávacími metodami. „Jeho neobvyklé pedagogické postupy jsou už legendární. Při některých dokonce v minulosti museli do školy volat hasiče,“ láká TV Nova. V hlavních rolích se představí Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková a Martin Pechlát. Natáčelo se podle německé předlohy Der Lehrer. Za střední školu se pro účely natáčení převlékla Česká zemědělská univerzita v Suchdole. Vzniklo celkem 15 epizod.

Pan profesor
Autor: TV Nova

Pan profesor

Svatba na první pohled – Od 11. září každou sobotu ve 20.20. Druhá řada velmi úspěšné reality show, v níž budoucí partnery spojí dohromady tým expertů s pomocí speciálních vědeckých metod včetně testu DNA, atraktivity nebo čichu. Tým pořadu tvoří psychoterapeutka Šárka Vávrová, vztahový kouč Petr Jan Křen, odborník na nonverbální komunikaci Ondřej Staněk a expertka na DNA Jaroslava Babková.

KL24

Superstar 2021 – Začne v průběhu září. Televize Nova a Markíza se znovu spojily, aby přinesly další ročník hudební talentové soutěže. Porota zůstává stejná jako minule: Leoš Mareš, Patricie Pagáčová, Pavol Habera, Monika Bagárová a Marián Čekovský. Vítěze čeká výhra v hodnotě dvou milionů korun. Režisérem je Pepe Majeský.

Love Island – Od září 2021 na internetové platformě Voyo. Skupina mladých lidí z České republiky a Slovenska si bude ve vile na Kanárských ostrovech nejen užívat slunce, moře a společných úkolů a her, ale pod dohledem televizních kamer hledat lásku svého života. Soutěžící jsou postupně vyřazováni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).