Hlavní navigace

Yahoo začátkem května vypne službu Answers

Sdílet

Ondřej Novák 8. 4. 2021
Yahoo Answers

Služba Yahoo Answers 4. května skončí. Provozovatel to uživatelům sdělil prostřednictvím prohlášení na webu. Od 20. dubna už nebude možné přidávat další otázky a odpovědí, po definitivním vypnutí v květnu už obsah nebude dostupný vůbec. Uživatelé mohou své otázky a odpovědi na ně archivovat do 30. června, o den později budou všechna data smazána.

Server The Verge, upozorňuje, že končí 16 let trvající „dlouhá a slavná internetová éry (špatných otázek a ještě horších odpovědí).“ Yahoo službu vypíná proto, že se chce soustředit na podporu jiných projektů. Portál se v posledních letech údajně potýkal s klesající návštěvností.

Pokles zájmu uživatelů může podle The Verge souviset jednak s rozmachem konkurenčních služeb typu Quora, ale také s proměnou uživatelské základy Yahoo Answers. Platformu totiž podle serveru obsadili krajně pravicoví konspirátoři. „Nechť všechny bloudící duše z Yahoo Answers najdou kýžené informace na více důvěryhodném místě,“ uzavírá The Verge.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2021 12:56

    Kelley

    "Platformu totiž podle serveru obsadili krajně pravicoví konspirátoři." = diskutující mají většinou jiný politický názor než my, tak to radši vypneme...