Hlavní navigace

Zemřel Larry King

Sdílet

Filip Rožánek 24. 1. 2021
Larry King Autor: Chad J. McNeeley, Department of Defense, podle licence: Public domain

V sobotu 23. ledna zemřel v 87 letech legendární americký televizní moderátor Larry King. Během šesti dekád své novinářské kariéry se stal popkulturním symbolem, který se objevoval ve filmech a seriálech i v bulvárních rubrikách. V rozhlase a na televizních obrazovkách vedl přes 50 tisíc rozhovorů, rozmlouval přitom s politiky, celebritami, ale i s obyčejnými lidmi. Zakládal si přitom na nekonfrontačním stylu. 

Největší slávu mu přinesl pořad Larry King Live na stanici CNN, kde působil od léta 1985 do roku 2010. Pokud se zrovna nenatáčelo mimo studio, tak charakteristický design tohoto pořadu utvářely tradiční rekvizity v podobě mapy světa ze svítících bodů, retro mikrofonu a moderátorových kšand. Průměrná sledovanost přesahovala milion diváků.

V březnu 2012 spoluzakládal produkční společnost Ora TV, kde pokračoval ve svých rozhovorech. O rok později jeho pořady začala přebírat americká odnož ruského státního kanálu RT (Russia Today). Právě Ora TV včera oficiálně oznámila jeho úmrtí. Příčina smrti není známá, moderátor však byl na přelomu roku hospitalizován na klinice v Los Angeles kvůli onemocnění Covid-19.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.