Hlavní navigace

Zpravodajský iRozhlas inovoval mobilní aplikaci, nabízí i podcasty a chystá titulkování

Sdílet

David Slížek 4. 10. 2021
iRozhlas - mobilní aplikace Autor: Český rozhlas / Futured

iRozhlas, zpravodajský server Českého rozhlasu, vypustil do světa novou verzi své mobilní aplikace (Android, iOS). Má předělané rozhraní a nabízí mimo jiné stahování článků nebo podcastů do zařízení ke čtení nebo poslechu offline.

V aplikaci je možné také sledovat články konkrétních autorů, poslouchat živé vysílání jednotlivých stanic Českého rozhlasu nebo odebírat vybrané rozhlasové pořady ve formě podcastu (nejde bohužel nastavit jiné, než ty, které jsou ve výchozím výběru).

„V další fázi vývoje aplikace chystáme například živé titulkování, které jde vstříc nejen těm, kdo právě nemohou mít zapnutý zvuk, ale i neslyšícím. Testujeme i online překlad vysílání do angličtiny. Chceme zavést doporučování obsahu jak pomocí AI technologí tak i uživateli a budeme zkoumat možnosti zavedení a využití syntetického hlasu,“ doplňuje v tiskové zprávě projektový manažer Českého rozhlasu Jiří Špaček.

Aplikaci pro rozhlas vyvinulo vývojářské studio Futured. Podle smlouvy zveřejněné v registru smluv měl vývoj, testování a nasazení aplikací pro Android a iOS do aplikačniích obchodů stát do 4 milionů Kč (bez DPH).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.