Hlavní navigace

18. listopadu odstartuje sportovní kanál Polské televize

30. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2006

Polská veřejnoprávní televize TVP finišuje přípravy na start vlastního sportovního kanálu. Stanice TVP Sport zahájí vysílání 18. listopadu a stane se druhým tematickým programem TVP po loni spuštěném kanálu TVP Kultura. Vysílání bude dostupné přes satelit, kabelové rozvody a zřejmě i v nabídce televize přes pevnou telefonní linku (IPTV). Časem by se TVP Sport měla objevit i v zemském digitálním multiplexu TVP.

MM socky3

Polská televize už uzavřela dohodu o zařazení sportovního kanálu do kabelových sítí operátorů sdružených do Polské asociace elektronické komunikace (PIKE). Organizace má 136 členů s téměř čtyřmi miliony předplatitelů. TVP usiluje o to, aby v sítích PIKE vysílaly všechny její tematické programy. Kromě TVP Sport a TVP Kultura chce začátkem příštího roku spustit další stanici TVP Historia a do června 2007 kanály TVP Rozrywka a TVP Film.

Televize také podepsala smlouvu s mediální skupinou ITI o zařazení stanice TVP Sport do placené satelitní digitální platformy N, kde by se měla objevit 12. prosince. Podobná jednání vede TVP také s Polskými telekomunikacemi. Nadále pracujeme také na projektech zpravodajské stanice TVP Info a TVP Bělorusko. V plánu máme také TVP Parlament, cituje polskou veřejnoprávní televizi server Satkurier.pl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.