Hlavní navigace

18 tisíc lidí sledovalo na YouTube přenos z 48-hodinového maratonu Radiožurnálu

21. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Lucie Výborná a Jan Pokorný vytvořili první český rekord v nepřetržité sérii živých rozhovorů. Během 48 hodin jich odvysílali z mobilního studia na Václavském náměstí v Praze 90.

První český rekord v nepřeržité sérii živě vysílaných rozhlasových rozhovorů vytvořili moderátoři Českého rozhlasu Radiožurnál Lucie Výborná a Jan Pokorný. Po dobu 48 hodin vysílali z mobilního studia umístěného v dolní části Václavského náměstí v Praze, kam si postupně pozvali 90 hostů. Výborná se s Pokorným, který Radiožurnálu šéfuje, střídala po dvou hodinách, během nichž mohl aktuálně nemoderující redaktor spát. Dvoudenní maraton začal v sobotu večer a skončil v pondělí.

ROZHOVOR: Bramborová medaile nestačí, Radiožurnál musí být aspoň třetí, říká Jan Pokorný

Během každé dvouhodinovky stihnul moderátor vyzpovídat čtyři hosty. “Prvním z nich byl Miroslav Marek z agentury Dobrý den, který na rekord dohlíží, jako poslední se v pondělí do mobilního studia Radiožurnálu na Václavském náměstí posadil bývalý úspěšný vícebojař Tomáš Dvořák,” přiblížil mluvčí Českého rozhlasu Jakub Čížek. Přímý přenos maratonu sledovalo na kanálu Českého rozhlasu na videoportálu YouTube přes 18 tisíc posluchačů. Přes prosklenou vitrínu studia mohli vidět i na Václavské náměstí a rozmary počasí, které pokus ohrožovaly.

MM AI t

K TÉMATU: Český rozhlas Radiožurnál slaví dvacetiny. Po pěti letech dostal nový zvukový obal

„Václavák není v noci zrovna příjemné místo, ale více než opilých turistů bušících do skla jsem se bála toho, že se po krátkém spánku nestihnu včas vrátit do studia. Naštěstí se to nestalo,“ svěřila se Lucie Výborná. Vydržela i vysílací technika. „Nechtěli jsme klukům z přenosu zkazit jejich dílo. Přes prudkou bouřku i spalující slunce odvedli bezchybně svoji práci. Na nás bylo vést smysluplné rozhovory a hlavně neusnout,“ připustil Jan Pokorný. Záznam celého 48-hodinového vysílání je na webu www.90statecnych.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).