Hlavní navigace

600 tisíc rodin v Británii má na domě nevyužitou parabolu

7. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2010

Přes půl milionu domácností ve Velké Británii má na svém příbytku umístěnou satelitní parabolu, kterou nevyužívá. Vyplynulo to z posledního průzkumu digitalizace domácností, kterou realizovala skupina Harvard International včele se společnostmi Grundig a Goodmans. Tyto satelitní talíře označené jako spící paraboly by mohly vhodně posloužit při sledování tamní nekódované platformy Freesat.

Chceme pomoci „digitálně spícím domům“ připojit se k digitálnímu signálu a získat jim lepší služby. Zejména pro domácnosti, které již mají parabolu, je vhodné připojení k nekódované satelitní platformě Freesat, popř. Freesat+, uvedl vedoucí komunikace Harvard International John Edwards. Přechod na digitální vysílání je v plném proudu a v mnoha oblastech již bylo šíření analogového signálu ukončeno. Do roku 2012 si budou všichni muset zajistit digitální příjem, upozornil Edwards.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.