Hlavní navigace

Průzkum: 98 % dětí od 12 do 14 let má přístup k Internetu

25. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle průzkumu Center for the Digital Future při University of Southern California mladí Britové a Češi ve věku mezi 12 a 14 lety mají lepší přístup k Internetu než jejich američtí vrstevníci. Průzkum se opírá o data z přelomu let 2007 a 2008 nasbíraná mezi více než 25 000 respondenty z třinácti zemí z různých koutů světa od Ameriky přes Asii a Austrálii po Evropu.

Podle průzkumu Center for the Digital Future při University of Southern California mladí Britové a Češi ve věku mezi 12 a 14 lety mají lepší přístup k Internetu než jejich američtí vrstevníci. Průzkum se opírá o data z přelomu let 2007 a 2008 nasbíraná mezi více než 25 000 respondenty z třinácti zemí z různých koutů světa od Ameriky přes Asii a Austrálii po Evropu.

UXD

Vyplynulo z něj, že deset z deseti britských dětí ve věku od 12 do 14 let má přístup k Internetu. Hned za Velkou Británií je Izrael, kde má přístup k Internetu 98 procent dětí v inkriminovaném věku. Česká mládež se v tomto ohledu umístila na lichotivém třetím místě. U nás má podle tohoto průzkumu přístup k Internetu 96 procent dětí ve věku od 12 do 14 let.

Stejně staří Američané mají přístup k Internetu jen v 88 procentech případů. Sousední Kanada je na tom lépe. Zde je Internet dostupný pro 95 procent dětí ve sledované věkové kategorii. (Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.