Hlavní navigace

Policie dala zajistit doménu „growshopu“, užitou ke „spáchání trestného činu“

Marek Janouš

Výkon rozhodnutí na základě trestního řádu spočívá v administrativním vyřazení ze zóny provedeném národním správcem CZ.NIC, ukazuje případ domény greenhome.cz.

Správce české národní domény .cz, CZ.NIC, „administrativně vyřadil ze zóny“ doménu greenhome.cz. Upozornil na to web AbcLinuxu.

Stalo se tak na základě rozhodnutí Policie ČR podle paragrafu 79e trestního řádu o „zajištění jiné majetkové hodnoty“, jestliže ta byla „užita ke spáchání trestného činu“, jak zní jedna z podmínek v paragrafu, a to i „nasvědčují‑li tomu zjištěné skutečnosti“ teprve „v přípravném řízení“.

Zuzana Průchová, právník sdružení CZ.NIC, potvrdila Lupě, že CZ.NIC obdrželo rozhodnutí Policie ČR opatřené souhlasem státního zástupce.

Není to první případ, podobně byly domény zajištěny již v minulosti.

Zajištění domény je jen drobná součást policejního tažení proti takzvaným „growshopům“, které po mnoha letech provozu možná začaly překážet těm, kteří mají zájem dodávat léčebné konopí do lékáren.

Našli jste v článku chybu?
5. 12. 2013 11:18
hju (neregistrovaný)

Víte ale prodej semen není nelegální... Tady jde o to ze licenci na dovoz lecebneho konopi dostali firmy v níchž se nagažují politici... takze asi tak... A co že si někdo vypěstuje kytičku? Je to stejné jako když se pálí na moravě alkohol, ale nezlobte se na mě... Nebezpečnost při výrobě marihuana vs alkohol? Nebezpečnost pro společnost? Marihuana má i léčebné účinky což alkohol rozhodně nemá... Jste pokrytec v televizi do Vás rvou reklamy na alkohol i tvrdej a ten všichni schvalujete, a to vube…