Hlavní navigace

Adobe Updater má usnadnit záplatování Adobe Readeru

15. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poskytovaná úroveň zabezpečení je u produktů společnosti Adobe žhavým tématem už delší dobu. Před šesti měsíci sice slíbila tato softwarová společnost systémové kroky k nápravě, ale i tak se začaly objevovat dohady o masovém odlivu uživatelů z firemního prostředí. To se týká konkrétně produktů pro práci s PDF: Adobe Acrobat a Adobe Reader. Dobrou zprávou je, že Adobe pracuje na novém lepším systému pro jejich automatickou aktualizaci. Nový Adobe Updater se objevil už v říjnové aktualizaci PDF…

Poskytovaná úroveň zabezpečení je u produktů společnosti Adobe žhavým tématem už delší dobu. Před šesti měsíci sice slíbila tato softwarová společnost systémové kroky k nápravě, ale i tak se začaly objevovat dohady o masovém odlivu uživatelů z firemního prostředí. To se týká konkrétně produktů pro práci s PDF: Adobe Acrobat a Adobe Reader. Dobrou zprávou je, že Adobe pracuje na novém lepším systému pro jejich automatickou aktualizaci. Nový Adobe Updater se objevil už v říjnové aktualizaci PDF prohlížeče Adobe Reader, ovšem s jeho testováním se začíná až v těchto dnech, kdy Adobe uvolňuje bezpečnostní aktualizace.

Právě jejich pravidelné uvolňování v předem stanovených termínech je dalším krokem, kterým si Adobe hodlá napravit pověst zabezpečení svých produktů. Cílem je ve výchozím nastavení aktualizaci co nejvíce zjednodušit a zautomatizovat. Stávající systém aktualizací Adobe Readeru byl spíše poloautomatický a stále hodně závisel na aktivitě uživatele. Neošetřené chyby v Adobe Readeru jsou přitom velký problém. Vzhledem k jeho integraci s webovým prohlížečem pak stačí na Internetu narazit na záškodnický dokument a problém může být na světě. Adobe nevylučuje, že svůj nový aktualizační nástroj časem využije i u dalších produktů. (InfoWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).