Hlavní navigace

Adrian Sarbu už není jednatelem Novy, nejvýnosnější televize skupiny CME

18. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novými jednateli CET 21 se stali výkonný viceprezident CME Anthony Chhoy a generální ředitel Novy Jan Andruško.

Prezident a generální ředitel mediální skupiny CME Adrian Sarbu už není jednatelem společnosti CET 21, která provozuje televizi Nova. Ta je přitom nejvýnosnější televizí celého koncernu. Nova dnes prostřednictvím krátké tiskové zprávy oznámila, že novými jednateli CET 21 se ode dnešního dne stávají Anthony Chhoy, výkonný viceprezident CME, a generální ředitel Novy Jan Andruško.

K TÉMATU: Adrian Sarbu je nejvlivnějším člověkem českých médií, zjistil časopis Forbes

„Třetím jednatelem zůstává David Andrew Sturgeon, zástupce finančního ředitele CME. Oběma novým jednatelům zároveň zůstávají jejich stávající funkce a pozice v rámci CME a CET 21. Změny byly provedeny v souladu s regionální strukturou jednatelských pozic na úrovni divize televizního vysílání v rámci CME,“ uvedla Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Dotuje Adrian Sarbu z prodeje akcií CME svůj vlastní mediální podnik?

Adrian Sarbu končí jako jednatel CET 21 po necelých dvou letech, funkce se ujal v červenci 2010. Kromě něj jednatelem CET 21 přestal být i Oliver Martin Meister, který ve firmě působil od listopadu 2009. Ke změně dochází v době, kdy se menšinový akcionář CME, americká společnost Time Warner, která má předkupní právo na většinový podíl v celé skupině, rozhoduje „napumpovat“ do CME finance a pomoci jí umořit velké dluhy.

Opci na získání majority v CME může Time Warner uplatnit již v příštím roce. Sarbu je prezidentem a generálním ředitelem CME od ledna 2009. Šéf CME se v posledních dvou letech opakovaně zbavoval akcií skupiny. Naopak většinový vlastník CME Ronald Lauder v poslední době akcie CME nakupuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.