Hlavní navigace

Adrian Sarbu, provozní šéf CME, založil v Česku další firmu

22. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 2. 2008

Hlavní šéf televize Nova a provozní ředitel celé mediální skupiny CME Adrian Sarbu rozšiřuje svoje podnikatelské aktivity v České republice. Vedle producentské společnosti Media Pro Pictures, která je fakticky pobočkou stejnojmenné filmové společnosti a studií poblíž Bukurešti a koprodukovala např. českou komedii Roming, se nyní Sarbu soustředí na agenturní činnost a internet.

Už koncem prosince loňského roku zapsal český obchodní rejstřík novou společnost MediaFax. Pod stejným názvem v Rumunsku funguje informační agentura a zpravodajský internetový portál www.mediafax.ro. Na něj odkazuje i webová stránka www.mediafax.cz, jejíž název si nová firma nechala registrovat také u českého patentového úřadu. Obě společnosti ovládá rumunská firma Media Pro Management S.A. se sídlem v Bukurešti, vlastněná právě Adrianem Sarbu.

MM AI t

Kromě samotného názvu MediaFax.cz si firma v Česku požádala o registrace ochranných známek „MediaFaxVideo.cz“, „MediaFaxAudio.cz“, „MediaFaxFoto.cz“, „MediaFaxBiz.cz“, „Kankan“ a „Celkem“. Společnost sídlí na Kříženeckém náměstí v Praze na Barrandově, stejně jako televize Nova a firma Media Pro Pictures, a jejím jediným jednatelem je Mihai Predescu.

Predescu je zároveň také jednatelem české pobočky Media Pro Pictures a firmy Taková normální rodinka, s.r.o., v níž má Media Pro Pictures jednapadesáti­procentní podíl.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).