Hlavní navigace

Aha!: Zuna bude asi číst 1. zprávy

11. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2007

Moderátor soutěže Ber nebo neber a šéf zpravodajství televize Prima Pavel Zuna dostane nejspíš brzy další práci. Podle dnešního vydání deníku Aha! se oblíbený televizní moderátor a bývalá hvězda Televizních novin na Nově vrátí před čtecí zařízení. Tentokrát by měl moderovat 1. zprávy, hlavní zpravodajskou relaci Primy.

Možnost, že by se Pavel Zuna vrátil k moderování zpráv, tu skutečně je, uvedl pro Aha! tiskový mluvčí stanice Ladislav Pavlík a připojil: Teď pracujeme na vylepšení obsahu 1. zpráv a pak přijde na řadu forma zpráv, která se může týkat i moderátorů.

Bulvár spekuloval o moderování Pavla Zuny na televizi Prima už před rokem a čtvrt, kdy Zuna odešel z televize Nova. Tehdejší zprávu deníku Blesk ale moderátor označil za novinářskou kachnu a nejčtenější noviny v Česku obvinil ze lži.

Pavel Zuna se nicméně na Primu postupně opravdu dostal. Nejprve jako moderátor soutěže Ber nebo neber, kterou pro televizi Prima externě připravuje tým TV Barrandov (jedna ze šesti digitálních televizí, které začnou samostatně vysílat od příštího roku). Účinkování zpravodajce Zuny v soutěžní show přispěl fakt, že tehdejší šéf TV Barrandov Petr Chajda a Pavel Zuna se znali ze školy.

MM socky3

Petr Chajda ředitelský post v TV Barrandov opustil, aby se stal výkonným ředitelem právě na Primě. Brzy na to si vzal k sobě Zunu jako šéfa zpravodajství, které se na Primě i přes loňskou změnu názvu a grafiky potýká s dlouhodobým problémem malého zájmu diváků. 1. zprávy sleduje v průměru třikrát méně lidí než Televizní noviny na Nově a pouze polovina diváků oproti Událostem na České televizi.

Návrat Pavla Zuny do moderátorského křesla 1. zpráv by mohl být dalším krokem Primy, jak relaci pomoci k vyšší divácké přízni. Ještě za doby působení na Nově totiž Zuna pravidelně vyhrával anketu divácké oblíbenosti Anno.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.