Hlavní navigace

Air Bank má aplikaci pro Windows Phone

5. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Air Bank
S novou aplikací pro Windows Phone přišly také aktualizace těch stávajících. Například aplikace pro Android nyní umí sdílet platební údaje přes NFC.

Mobilní bankovnictví od Air Bank se dočkalo aktualizace a rozšíření dostupnosti. Nejprve se zaměřme na novinky, které přinesla zatím poslední verze aplikace pro majoritní mobilní platformu Android (2.3 a vyšší). Nově lze sdílet platební údaje přes bezkontaktní technologii NFC a vypnout zavírání aplikace po zatřesení zařízením.

Mapu s bankomaty, pobočkami banky a terminály společnosti Sazka, přes které lze u Air Bank rovněž vybírat hotovost (do 3000 Kč), je nyní možné aktualizovat z internetu jediným ťuknutím na dotykový displej. Nově lze též k odchozím platbám přidávat interní – privátní poznámku, která se nezobrazí příjemci platby.

Jednodušší aktualizaci mapy a podporu interních poznámek přinesla také čerstvá verze aplikace pro platformu iOS (5.0 a vyšší). Novinkou speciálně pro uživatele zařízení iPhone, iPad a iPod Touch je potom kontrola a případné oznámení dostupnosti nové verze aplikace od Air Bank při každém jejím spuštění.

Naše mobilní aplikace pro Android a iOS už používá přes 85 tisíc klientů, kteří s nimi udělali přes milion a půl transakcí v celkovém objemu přes devět miliard korun. Očekáváme, že zájem o mobilní aplikace bank bude dál růst,“ uvedl Jan Čeřovský, který má v Air Bank na starost rozvoj mobilních aplikací.

Mobilní bankovnictví nově také pro Windows Phone

Air Bank rozšířila svůj smartbanking už na třetí platformu. Mobilní bankovnictví od Air Bank je nově dostupné pro Windows Phone 8.1 s tím, že bude podporovat rovněž chystaná Windows 10, na která ze současných Windows Phone 8.1 půjde zdarma přejít. Základní funkce aplikace jsou už poměrně předvídatelné.

Mobilní bankovnictví od Air Bank pro Windows Phone 8.1 a vyšší
Zdroj: Air Bank (Windows Phone Store)

Mobilní bankovnictví od Air Bank pro Windows Phone 8.1 a vyšší

Jde třeba o zjišťování zůstatku účtu a stavu půjčky, procházení a vyhledávání transakcí, zadávání plateb vč. podpory platebních QR kódů, generování kódů pro výběr hotovosti na terminálech společnosti Sazka, změna nastavení limitů karty a její blokování při ztrátě či odcizení, vyhledání bankomatů a poboček, kurzovní lístek atd.

Mobilní bankovnictví od Air Bank pro Windows Phone 8.1 a vyšší
Zdroj: Air Bank (Windows Phone Store)

Mobilní bankovnictví od Air Bank pro Windows Phone 8.1 a vyšší

Smartbanking pro Windows Phone už není vzácností

StatCounter v dubnové statistice uvádí, že Windows Phone na českém trhu pohání necelých 5,5 % mobilních telefonů. Statistika zohledňuje chytré i klasické mobily, ale pouze ty, ze kterých se navštěvují sledované weby. Microsoft uvádí, že smartbanking pro jeho mobilní platformu nabízí už osm finančních ústavů na českém trhu.

ebf - tip do článku - debata

Konkrétně:

Upřesnění: Era je produktová značka patřící ČSOB a nejedná se o samostatnou banku, takže de facto počet bank z českého trhu s aplikací pro Windows Phone nenabízí osm bank, ale jen sedm. 

Nabízí vaše banka aplikaci pro platformu, která pohání váš chytrý mobil?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).