Hlavní navigace

Air Bank uvolnila mobilní aplikaci pro iOS

6. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Air Bank uvolnila aplikaci pro zařízení značky Apple se systémem iOS. Ta přináší několik zajímavostí jako je třeba využití tzv. rozšířené reality pro hledání bankomatů.

Air Bank uvolnila vlastní mobilní aplikaci pro tzv. smartbanking, o jejichž přípravách jsme vás informovali jako první. Vedle základních funkcí má některé bonusové. Dle očekávání podporuje platební QR kódy pro rychlé zadání platebního příkazu včetně všech patřičných symbolů. Aplikace též umožňuje výběr v hotovosti do výše až 3000 Kč prostřednictvím více než čtyř tisíc terminálů loterijní společnosti Sazka (bez potřeby mít u sebe platební kartu).

Cloud 22 temata

Integrovaná mapa v aplikaci umožňuje klientům banky vedle bankomatů v okolí vyhledat právě i nejbližší místo, kde má Sazka svůj terminál.  „K vyhledání mohou kromě klasické mapy použít i rozšířenou realitu, kdy si přes fotoaparát mobilu zobrazí na displeji své okolí a přímo v něm uvidí směr a vzdálenost nejbližšího hledaného místa,“ uvedl mluvčí banky Vladimír Komjati. 

Zajímavostí je pak sledování informací od banky ze sociálních sítí přímo v její vlastní aplikaci. Klienti Air Bank tak mohou odebírat aktuality od banky ze sociálních sítí, aniž by si museli do svého zařízení instalovat speciální aplikaci dané sociální sítě. Aplikace Air Bank momentálně podporuje iPhone, iPad a iPod Touch s iOS ve verzi 4.3 nebo vyšší. Verze pro Android je nadále v přípravě a o jejím uvolnění vás budeme informovat.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.