Tříčlenný pražský tým se pouští na trh, na kterém už se pohybují služby jako třeba CryptFolio, CoinFinance nebo MyAltCoins. Podle šéfa Wealthico Karla Javůrka se ale pražští vývojáři vydali jinou cestou než služby pro fanoušky nových měn. Doufají totiž v to, že by ke specifickému trhu mohli přilákat masové uživatele.
“Je tu plno startupů s peněženkami nebo směnárnami, ale nikdo se nesoustředí na to, aby uživatelům ukázal, jakou hodnotu jejich digitální jmění má. Navíc v případě, že mají investováno do více měn," tvrdí Javůrek, sám bývalý obchodník s kryptoměnami.
V budoucnosti by se měla objevit i možnost obchodovat s jednotlivými měnami, ale jen přes prostředníky. „Chceme být platformou, ale nechceme se pouštět do transakcí,“ dodává Javůrek.
Největší konkurence, která momentálně na rychle obsazovaném trhu existuje, je podle Javůrka služba Mint.com. „Mint ale dělá finanční statistiku z kreditních karet, my se snažíme trackovat velké věci, které mají nějakou proměnnou hodnotu v čase. Aktuálně se zaměřujeme na kryptoměny,“ vysvětluje s tím, že startup zatím financují ze svých peněz, ale už se začínají poohlížet po investorovi.
Virtuální měny získávají na popularitě. Vděčí za to především dění kolem nejpopulárnější z nich – bitcoinu. A to přesto, že první platba s ním proběhla teprve před čtyřmi lety.
Už i Česko má třeba svůj první bitcoinový bankomat, který umožňuje obousměrnou výměnu peněz – koruny (respektive dolary) za bitcoiny i bitcoiny za koruny. V malé kanceláři na pražském Smíchově jej na konci května začala provozovat firma WBTCB.