Hlavní navigace

Alza.cz bude provozovat sklad napřímo, Alza Logistics zamířila do likvidace

Martin Vyleťal

Centrální sklad firmy v Horních Počernicích dosud provozovala společnost Alza Logistics. Důvodem jejího zrušení je snaha zjednodušit procesy v rámci holdingu.

Největší tuzemský e-shop bude provozovat svůj centrální sklad v pražských Horních Počernicích napřímo. Dosud aktivity související s logistikou pro mateřskou Alza.cz a.s. zajišťovala firma Alza Logistics k.s. Obě firmy vlastní společnost L.S. INVESTMENTS LIMITED se sídlem na Kypru. Začátkem dubna ale poslal majitel Alza Logistics k.s. do likvidace.

„Potvrzujeme rozhodnutí o vstupu společnosti Alza Logistics k.s. do likvidace. Rozhodnutí směřuje k optimalizaci a zjednodušení procesů v rámci holdingu,“ vysvětluje PR manažerka Alza.cz Šárka Jakoubková. Podle ní veškeré aktivity Alza Logistics k.s. převezme Alza.cz a.s.

S přesunem logistiky pod mateřskou společnost zřejmě souvisí i změny v dozorčí radě Alza.cz a.s. V dubnu se jejím členem totiž stal Rudolf Žůrek, který zastává ve firmě pozici ředitele logistiky. Nahradil tak Jiřího Meda, který byl v dozorčí radě od loňského března.

Marcom

Připomeňme, že Alza.cz loni do rozšíření svého centrálního skladu investovala 50 milionů Kč. S navýšením skladovací kapacity počítá i v letošním roce. Podle informací deníku E15 plánuje firma otevřít před vánoční sezónou poblíž Prahy další sklad. „Můžeme potvrdit, že jsme v pokročilém stadiu jednání se společností Prologis, jehož předmětem jsou skladové plochy v Úžici,“ uvedla koncem května pro E15 Šárka Jakoubková.

Do větších prostor se chce v příštím roce nastěhovat i Mall.cz. Firma hledá skladovací prostory o rozloze 30 až 50 tisíc m2.

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2014 16:29
JT (neregistrovaný)

U nás v práci ufouna někdo nalepil do pisoáru, lehounce za jeho obrubu takže jakoby vykukuje....to je přesně to místo kde se mi ufoun líbí.

25. 6. 2014 14:04
Flor.cz (neregistrovaný)

Alze se daří díky masivní reklamě, běžní spotřebitelé tak ani moc neznají jiné eshopy. Já raději nakoupím v TS bohemia, sice nejsou v televizi, ale mají nižší ceny a řekl bych, že i kvalitnější služby.