Hlavní navigace

Mall.cz potřebuje více prostoru, vypsal výběrové řízení na nový centrální sklad

9. 4. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do větších prostor se jeden z největších českých e-shopů chce přestěhovat už v příštím roce. Firma tak reaguje na aktuální tempo růstu.

Současný centrální sklad o rozloze 14 tisíc m2 ve VGP Parku v pražských Horních Počernicích začíná být firmě pomalu těsný. Provozovatel internetového obchodu Mall.cz, společnost Internet Mall, tak vypsala výběrové řízení na nové prostory, které by potřebám firmy postačovaly pro následujících několik let. Podle generálního ředitele Marka Lišky se Internet Mall plánuje do větších prostor přestěhovat již v průběhu příštího roku. Firma hledá skladovací prostory o rozloze 30 až 50 tisíc m2

Současný centrální sklad společnosti Internet Mall v pražských Horních počernicích.
Autor: Mall.cz

Současný centrální sklad společnosti Internet Mall v pražských Horních Počernicích.

Rozšíření centrálního skladu je podle Lišky nezbytné vzhledem ke každoročnímu výraznému nárůstu počtu objednávek. V minulém fiskálním roce, který končil 31. března, firma vyřídila zhruba 2 miliony objednávek. Internet Mall navíc z českého centrálního skladu neobsluhuje pouze tuzemský trh, ale určitou část zboží odtud expeduje i do skladů v ostatních zemích, například v Polsku, Maďarsku či Slovinsku. Například na Mall.pl se můžete dočíst, že některé produkty, které e-shop nabízí, jsou uskladněny v pražském distribučním centru. V případě objednávky takového zboží trvá zhruba tři dny, než je zboží přepraveno z Česka do polského skladu ve Vratislavi.

Původně Internet Mall sídlil ve VGP Parku v hale o rozloze 1500 m2. Před zhruba čtyřmi lety se distribuční centrum přestěhovalo do větší budovy o rozloze 6800 m2 a předloni přišlo rozšíření o dalších 7 tisíc m2. Pro samotný proces stěhování by bylo nejjednodušší, pokud by se nové prostory podařilo najít v rámci dosavadní lokality. Firma se ale připravuje i na variantu, že by se přestěhovala někam jinam.

Loni své skladovací kapacity výrazně navyšovala i konkurenční Alza.cz, jejíž centrální sklad se nachází nedaleko hlavního distribučního centra Internet Mallu. Alza.cz v uplynulém roce investovala do rozšíření skladu zhruba 50 milionů Kč. V hale přibyla dvě další patra, která jsou propojena výtahy a pásovými dopravníky. 

ICTZ23

„Kapacitu našeho centrálního skladu jsme zásadním způsobem navyšovali v závěru loňského roku. O dalších plánech by bylo v tuto chvíli předčasné hovořit,“ říká Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. Nicméně prostor k dalšímu zvětšení kapacity Alza.cz ve stávající budově ještě má.

Galerie: Podívejte se, jak to vypadá v centrálním skladu Alzy:

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.