Hlavní navigace

Amapy.cz rozšiřují databázi bodů zájmů pro turisty

Jiří Macich ml.

Amapy.cz provozované společnosti Centrum Holdings se po nedávném nasazení nové turistické mapy dočkaly dalšího vylepšení. Ve spolupráci se servery Turistika.cz a Hrady.cz na mapy byly zaneseny jako tzv. body zájmu různé možné cíle letních výletů. Jde například o hrady a zámky, zoologické zahrady či místa ke koupání. U každého takového bodu je možné zobrazení stručného popisu s odkazem na další informace. U většiny z nich pak nechybí ani malá fotografie. Do turistické mapy byly zaneseny také…

Amapy.cz provozované společnosti Centrum Holdings se po nedávném nasazení nové turistické mapy dočkaly dalšího vylepšení. Ve spolupráci se servery Turistika.cz a Hrady.cz na mapy byly zaneseny jako tzv. body zájmu různé možné cíle letních výletů. Jde například o hrady a zámky, zoologické zahrady či místa ke koupání. U každého takového bodu je možné zobrazení stručného popisu s odkazem na další informace. U většiny z nich pak nechybí ani malá fotografie. Do turistické mapy byly zaneseny také turistické a cyklistické rozcestníky.

Content 2017 - tip Footshop

Cílem inovací bylo udělat další krok k tomu, aby AMapy byly pomocníkem pro plánování nejen rodinných výletů. Před měsícem jsme spustili nový druh mapových podkladů, turistickou mapu ČR. Myslím, že v kombinaci s turistickými zájmovými body dosahují AMapy.cz výsledků, které jsme si stanovili, tvrdí Jan Nehasil z Centrum Holdings.

Podobné služby ale na českých internetových mapách nejsou žádnou novinkou. Konkurenční Mapy.cz provozované portálem Seznam.cz nabízejí obdobné funkce vč. fotek přímo od uživatelů (po vzoru Google Maps) a stránek wiki.mapy.cz. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
17. 7. 2008 23:52
AMapy tým (neregistrovaný)
Tento problém samozřejmě registujeme a pracujeme na jeho nápravě. Rád bych také mj. dodal, že Opera 9.5 má jiný kernel, což je ono "jádro" problému .) Optimalizovat JS pro tři odlišné a hojně používané browsery není nic jednoduchého. Apriori se věnujeme prohlížečům, resp. jejich konkr. releasům které tvoří traffic amap (resp. odráží zvyky uživatelů na našem trhu). AMapy tým
16. 7. 2008 17:40
uživatel si přál zůstat v anonymitě
AMapy jsou fajn, používám je i jako vložené do okna (API) na webu, ale trochu mě zklamávají v tom, že v nové Opeře 9.5 nefungují. Přímo web amapy.cz vůbec mapu nenačte (já vím, jde to ošetřit uživatelským stylem, ale to není řešení) a přes API se mapa vykreslí až po zarolování kolečkem.