Hlavní navigace

Amazon začal prodávat Dash Buttons, tlačítka na objednání zboží

Autor: Amazon.com
David Slížek

Toaletní papír, ubrousky, prací prášek. Malé plastové tlačítko má usnadnit dokupování věcí, které v domácnosti často dojdou.

Dash Button je malé plastové zařízení, které přilepíte na pračku, na zeď nebo na skříňku v kuchyni, a připojíte je k domácí wifi. Každé je určeno pro specifickou značku zboží a prostřednictvím mobilní aplikace můžete nastavit, který výrobek (a jaké množství) má reprezentovat. Může to být lahev vody, prací prášek, kojenecká výživa nebo třeba toaletní papír.

Jakmile pak dotyčná věc ve vaší domácnosti začne docházet, stisknete tlačítko a automaticky zboží v Amazonu objednáte. Na mobil vám přijde jen rychlé upozornění, a pokud je odklepnete, je objednávka odeslána.

Amazon teď začal tlačítka, která poprvé ohlásil na konci března, prodávat po 4,99 USD za kus, zatím ale pouze předplatitelům jeho prémiové služby Amazon Prime. Momentálně jich nabízí celkem osmnáct pro osmnáct vyvolených značek, ale o zájemce z řad firem určitě nebude mít nouzi. 

Našli jste v článku chybu?
30. 7. 2015 16:00
Jarda (neregistrovaný)

To je taková hloupost, že by to mohlo mít úspěch. A je zajímavé, že za to lidi musí ještě platit. Pokud by se to rozšířilo, tak by se firmy měly předhánět, kdo mi dá zadarmo právě to své tlačítko. Protože pak už budu objednávat ten jejich výrobek.

31. 7. 2015 10:41
taky odborník (neregistrovaný)

a pak to ještě půjdou potvrdit na mobil, to víš že jo..