Hlavní navigace

Americká FBI nasadila do akce spyware

3. 8. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

První zprávy o nové posile FBI se objevily teprve před několika dny. Američtí federální agenti při pátrání po autorovi výhružných e-mailů použili program založený na bázi spywaru. Dopadli tak pravděpodobného pachatele, který pravidelně vyhrožoval bombovými útoky v jedné škole ve Washingtonu. Speciální software FBI se instaluje do systému, kde sleduje aktivity uživatele, monitoruje jeho aktivity. Sleduje například otevírané TCP a UDP porty, běžící programy, navštěvované weby a podobně. Otázkou…

První zprávy o nové posile FBI se objevily teprve před několika dny. Američtí federální agenti při pátrání po autorovi výhružných e-mailů použili program založený na bázi spywaru. Dopadli tak pravděpodobného pachatele, který pravidelně vyhrožoval bombovými útoky v jedné škole ve Washingtonu.

Speciální software FBI se instaluje do systému, kde sleduje aktivity uživatele, monitoruje jeho aktivity. Sleduje například otevírané TCP a UDP porty, běžící programy, navštěvované weby a podobně. Otázkou však zůstává, kam přesně nashromážděná data míří a kdo konkrétně je zpracovává. (Root.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).