Hlavní navigace

Americká mládež je na webu MySpace obezřetná

11. 1. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Americká mládež je podle listu USA Today při sdělování svých osobních údajů na komunitních serverech typu MySpace více obezřetnější, než se doposud myslelo. Většina nezletilých uživatelů MySpace se snaží do svého profilu nevkládat potenciálně zneužitelné údaje. Přibližně devět z deseti uživatelů neuvede ani své plné jméno. Čtyřicet procent uživatelů nenechává své profily jako veřejně přístupné.

Americká mládež je podle listu USA Today při sdělování svých osobních údajů na komunitních serverech typu MySpace více obezřetnější, než se doposud myslelo.

Většina nezletilých uživatelů MySpace se snaží do svého profilu nevkládat potenciálně zneužitelné údaje. Přibližně devět z deseti uživatelů neuvede ani své plné jméno. Čtyřicet procent uživatelů nenechává své profily jako veřejně přístupné.

Dlouholetá osvěta nejen mezi mládeží, ale i v řadách rodičů tak snižuje počet potenciálních obětí pedofilů. Pořád se ale najdou v řadách mládeže uživatelé, kteří například zveřejňují své fotky ve spodním prádle.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.