Hlavní navigace

Analog přijímá v Praze a středních Čechách už jen osm procent obyvatel

2. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 7. 2009

GRAF UVNITŘ 92 % Pražanů a Středočechů už přijímá v tuto chvíli digitální signál. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch. Pouze 8 % obyvatel bylo odkázáno na analogový terestrický signál. Výzkum si nechala provést Asociace televizních organizací (ATO). Květnová data ukázala, že již pět měsíců před ukončením analogového signálu z vysílače Cukrák měly domácnosti z velké většiny zajištěn digitální příjem.

Set-top-box nebo digitální televizor pro tento typ příjmu (DVB-T) mělo v květnu k dispozici 73 % domácností. Druhým nejčastějším řešením je příjem digitálního kabelového vysílání (DVB-C), který mělo k dispozici 17 % domácností. 14 % domácností využívá zařízení pro příjem satelitního digitálního vysílání (DVB-S) a 5 % přijímá televizní signál pomocí přípojky IPTV operátora. Do osmi procent, která zatím přijímají signál analogově, byly započítány i domácnosti s kabelovou televizí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).