Hlavní navigace

Analogová nabídka Klasik od UPC v Praze končí. Zůstane pouze 16 kanálů

26. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 4. 2011

Kabelová společnost UPC Česká republika bude nabízet od zítřka zákazníkům v Praze v analogové distribuci plošně pouze 16 programů, a to v nabídce MINI. Oznámil to mluvčí společnosti František Malina. Zákazníci, kteří měli původně nabídku KLASIK se čtyřiceti programy a měli zájem, byli zdarma převedeni na digitální službu Standard s osmdesáti stanicemi. Diváci, kteří nebudou mít zájem o DVB-C, mohou využít již zmiňovaných 16 stanic distribuovaných původním způsobem.

MM balicek

K TÉMATU: Analog v kabelu nezrušíme, ujišťuje UPC. Připravuje se sjednocení nabídek

Jak vás server DIgiZone.cz informoval již koncem března, zákazníci UPC se ale rozhodně nemusí bát, že by do budoucna o analogovou kabelovou televizi přišli. Všude tam, kde jsme rozšířenou analogovou nabídku Klasik zrušili, jsme získali potřebné místo pro desítky nových digitálních televizních programů a pro další služby, zdůvodnil nutnost tohoto kroku Malina. Do budoucna dojde k rozšíření analogové nabídky o čtyři stanice, tedy ze současných šestnácti na dvacet. Další možností přechodu z analogu na digitál je zřízení základní nabídky Starter zdarma a k ní například využití některého z balíčků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).