Hlavní navigace

Animované GIFy už na Facebooku mohou sdílet i správci stránek

21. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtyři měsíce trvalo, než sociální síť umožnila využívat populární formát kromě běžných uživatelů i firmám.

Wendy’s, Kuat a BuzzFeed jsou prvními značkami, které mohou testovat sdílení GIFů. Ty mohou být zobrazeny jako běžné příspěvky na stránce nebo jako sponzorované příspěvky, ale nedostanou se do reklamy v bočním sloupci. 

Facebook podle serveru The Next Web novinku zatím jen testuje na pár značkách a o uvolnění služby naplno pro všechny provozovatele facebookových stránek se teprve rozhodne. 

Uživatelé už se s GIFy mohou bavit od května. Facebook to přitom s tímto formátem zkoušel už dřív. Narazil ale na to, na co narazily i další weby - automaticky se animující GIFy o velikostech megabajtů až desítek megabajtů výrazně ztěžovaly používání služby.

Content tip EARLY

Teď na to jde jinak. Facebook je nepodporuje jako nahrané, ale musí se vkládat jako odkaz. A na obrázek je potřeba kliknout, aby se „spustil“.

Při vkládání animovaného GIFu v podobě odkazu se tak zpravidla zobrazí jeho náhled, tedy s výjimkou GIFů z Tumblru a některých dalších služeb. Výjimkou jsou jakékoliv služby, kde GIF nekončí příponou .gif. A je potřeba si také dávat pozor na to, že ne všechno, co vypadá jako animovaný GIF, je opravdu GIFem. Populární www.giphy.com například animované GIFy ve skutečnosti také zobrazuje jako Flash.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).