Hlavní navigace

Anketa na Facebooku zalarmovala americkou tajnou službu

30. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká tajná služba se vážně zabývá anketou, která se přes uplynulý víkend objevila na komunitním serveru Facebook. Anketa totiž oslovovala uživatele otázkou Má být Obama zabit?. Tajná služba prý bere tuto anketu stejně vážně, jako kteroukoliv jinou možnou hrozbu pro americkou hlavu státu. Facebook anketu stáhl jakmile se o ní dozvěděl. Hlasovat stačilo jen 750 lidí. Tajnou službu nyní zajímá, kdo a proč anketu připravil. Už po zvolení prvního amerického prezidenta tmavé pleti se objevovaly…

Americká tajná služba se vážně zabývá anketou, která se přes uplynulý víkend objevila na komunitním serveru Facebook. Anketa totiž oslovovala uživatele otázkou Má být Obama zabit?. Tajná služba prý bere tuto anketu stejně vážně, jako kteroukoliv jinou možnou hrozbu pro americkou hlavu státu. Facebook anketu stáhl jakmile se o ní dozvěděl. Hlasovat stačilo jen 750 lidí. Tajnou službu nyní zajímá, kdo a proč anketu připravil. Už po zvolení prvního amerického prezidenta tmavé pleti se objevovaly vážně obavy o jeho bezpečnost.

Mluvčí Facebooku Barry Schnitt upřesnil, že anketa vznikla díky aplikaci třetí strany, kterou uživatelé používají třeba pro ankety mezi přáteli. Provozovatelé Facebooku jsou uraženi přítomností takové ankety, ovšem nežádoucí myšlenky jsou prý na světě a tak se bohužel objeví i na Facebooku. Je dost možné, že anketa je nějakou zvrácenou reakcí na kontroverzní reformu zdravotnictví, kterou Barack Obama chystá. Jedna z nabízených možností odpovědi totiž zněla Ano, pokud omezí mojí zdravotní péči. (AFP via Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).