Hlavní navigace

Anonymní diskuse ohroženým druhem, ruší ji i Svobodní

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Většina velkých českých politických stran na svých webových stránkách neumožňuje návštěvníkům diskuse pod publikovanými texty. Nyní se k nim přidává i nedávno založená Strana svobodných občanů, tedy alespoň pokud jde o přístup k anonymním diskusím. Po spuštění webu byla tato veřejná diskuse kultivovaná a věcná, jednotliví diskutující se podepisovali a oslovovali se ‚vážená paní‘ a ‚vážený pane‘. V posledních dnech bylo toto veřejné fórum zneužíváno cizími lidmi k vulgaritám a hloupostem, proto…

Většina velkých českých politických stran na svých webových stránkách neumožňuje návštěvníkům diskuse pod publikovanými texty. Nyní se k nim přidává i nedávno založená Strana svobodných občanů, tedy alespoň pokud jde o přístup k anonymním diskusím. Po spuštění webu byla tato veřejná diskuse kultivovaná a věcná, jednotliví diskutující se podepisovali a oslovovali se ‚vážená paní‘ a ‚vážený pane‘. V posledních dnech bylo toto veřejné fórum zneužíváno cizími lidmi k vulgaritám a hloupostem, proto jsme anonymní diskuse pod články zrušili, vysvětlil předseda strany Petr Mach.

Diskusní fóra jsou na webu Svobodných nyní dostupné jen členům strany nebo registrovaným příznivcům. Po zrušení diskusí na zpravodajském serveru tn.cz a nasazení nových diskusí jen pro registrované na Novinky.cz, kterým se mimochodem věnujeme i v dnešním článku Jak fungují nové diskuse na Novinkách?, je to tak další střípek do mozaiky aktuálního vývoje na českém Internetu. Co myslíte – budou v dohledné době diskuse bez nějakých složitých registrací či dokonce poplatků na české internetové scéně jen raritou?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.