Hlavní navigace

Antik Sat bude na našem trhu spoléhat na síť prodejců a distribuci přes internet

2. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Naše skupina Antik působí na mnoha světových trzích. Česká republika pro nás nepředstavuje neznámé místo a na vstup na trh vysílání se připravujeme dlouhodobě,“ uvedla firma.

Rozšíření satelitní služby Antik Sat na území České republiky, které by mělo proběhnout v horizontu měsíců, bude spoléhat především na partnerskou síť a na možnost jednoduchého objednání pomocí internetu. Serveru DigiZone.cz to řekl Peter Blaas, ředitel rozvoje společnosti Antik Telecom, která bude provozovatelem satelitní platformy. Pracujeme na vytvoření prodejní sítě našich produktů a služeb v ČR, tak aby byly snadno dostupné už v kamenných prodejnách, ale i přes online kanály, konstatoval Blaas. Antik Sat je prozatím pracovní označení této platformy naší redakcí, Antik tuto značku pro český trh nepotvrdil.

ICTZ23

K TÉMATU: Čeká u nás satelitní televizi zemětřesení? Antik Sat dorazí i do Česka

Šéf rozvoje společnosti Antik Telecom taktéž DigiZone.cz řekl, že v současné době probíhají intenzivní jednaní se subjekty, které budou mít vliv na složení programové nabídky. Jednání s programmery (provozovateli stanic, pozn. red.) už v současnosti probíhají. Vývoj jednání nepředznamenává žádné problémy, řekl Blaas. Jednání se zástupci firmy očekává například Lada Dobrkovská ze společnosti Channels, která je na našem trhu mimo jiné zástupcem programů National Geographic, Nat Geo Wild a Disney Channel. Ještě se s námi nesešli a nic jsme nediskutovali. Předpokládám, že setkání možná proběhne během března, uvedla pro DigiZone.cz Dobrkovská.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.