Hlavní navigace

Antimonopolní úřad začal řešit majetkové změny v televizní skupině FTV Prima

7. 3. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejpozději na začátku dubna by měl ÚOHS rozhodnout, zda povolí spojení společností Denemo Media a GES Media Europe, které by se tak staly stoprocentními majiteli televizní skupiny Prima.

Na webu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se objevila zpráva, podle které obdržel ÚOHS na začátku března úplný návrh na povolení spojení soutěžitelů, který podaly pražská společnost Denemo Media a v Amsterdamu zapsaná firma GES Media Europe. Po jejich spojení získají navrhovatelé možnost společně kontrolovat společnost FTV Prima Holding. K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází podle citované zprávy zejména v oblasti provozování televizního a internetového vysílání a prodeje reklamy v různých médiích. Rozhodnutí by mělo padnout do konce března.

ANALÝZA: Co čeká televizní skupinu Prima po odchodu polovičního akcionáře, švédské společnosti MTG

WT100

Většinový vlastník televize, podnikatel Ivan Zach, koupil prostřednictvím firmy Denemo Media a ve spolupráci s Vladimírem Komárem poloviční podíl v FTV Prima od švédského mediálního koncernu Modern Times Group, vystupujícího pod zkratkou MTG. Při transakci byla stoprocentní hodnota skupiny Prima vyčíslena na 6,4 miliardy korun. Zach do té doby disponoval skrze společnost GES Group polovičním podílem v televizi Prima.

Podle zprávy ČTK zvýšila v roce 2015 skupina FTV Prima svůj zisk o 48 procent na 298,3 milionu korun. Její tržby pak stouply o sedm procent na 2,8 miliardy korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).