Hlavní navigace

API Mashup Contest – přihlašte svůj projekt do konce listopadu

30. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po třech úspěšných kolech v loňském roce se vrací API Mashup Contest s novými partnery, porotci a dalšími mentory.

Kromě Google, jehož API jsou často využívaná developery, se Contest spojil s Twilio, hlavním poskytovatelem API v oblasti voice/SMS, API blogem ProgrammableWeb anebo firmou Startupr, online platformou pro rychlé založení firmy ve 20 jurisdikcích, podpořená Johnem Vaňharou.

Mezi porotci je Esther Dyson, světová celebrita mezi angel investory, Gillian Muessig, zakladatelka SEOmoz, Martin Bryant, hlavní editor The Next Web, editor ProgrammableWeb Adam DuVander, developer evangelist Twilia Rob Spectre, Kin Lane z API evangelist, Rastislav Turek ze Synopsi anebo Dmitry Namiot z moskevské Lomonosovovy univerzity.

API Mashup Contests probíhá po celý rok a je určený primárně pro developery z Evropy, kteří se nebojí angličtiny. Cílem soutěže je dát autorům dobrých internetových projektů (minimálně ve fázi prototypu) využívajících nějaké API  možnost zhodnotit komerční potenciál od zkušených mentorů a investorů. Kromě toho vám pomůžeme získat chybějící členy do týmu a mentory z oblastí, které potřebujete.

Pro nejlepší jsou připraveny ceny. Top projekty dostanou i mediální podporu od našich partnerů – TheNextWeb, ProgrammableWeb, DeutscheStartups, MAMStartups, Lupa.cz a dalších.

Pro rok 2013 připravuje API Mashup Contest zásadní redesign webu a novinky.  Kromě tradičních kol přibyde i menší formát, který bude developerům nabízet k „mixování“ jen ty nejnovější API s komerčním potenciálem. Sledujte novinky na @APImashups.

Časový harmonogram:

BRAND

●             Předložení projektu (formulář na 5–10 min) do 30.11.2012

Podrobnosti jsou k dispozici na webu API Mashup Contest.

Autor článku

Autor je investorem, VC skautem, mentorem a freelance novinářem přispívajícím na Lupu a TheNextWeb, více o něm najdete zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).