Hlavní navigace

Aplikace Air Bank pro Android rozšiřuje podporu tabletů a zabere méně místa

16. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová verze aplikace Air Bank pro Android by nyní měla podporovat většinu tabletů s tímto systémem. Vyšla též nová verze aplikace pro iOS. Jaké novinky si Air Bank přichystala?

Air Bank uvolnila novou verzi své mobilní aplikace pro Android a iOS. Jednou z novinek je rozšíření podpory platformy Android, protože nová verze aplikace Air Bank vedle chytrých mobilů má nově podporovat i většinu tabletů s tímto systémem. Připomeňme, že Android je od druhého kvartálu tohoto roku zastoupen již na nadpoloviční části nově prodávaných tabletů.

Někteří uživatelé mobilní aplikace Air Bank si stěžovali na její datovou velikost, takže prošla odtučňovací kúrou. Například varianta pro Android dříve v paměti zařízení obsadila více než 25 MB. Nově jde o cca 7 MB. Rozšířeno bylo ovládání pomocí dotykových gest. Přesun finančních prostředků mezi vlastními účty lze nyní provést tažením prstu.

KL22 hlasovani

Varianta aplikace pro Android v nové verzi převzala také dvě funkce dosud známé jen uživatelům iOS. Jedná se o obnovení zobrazených údajů prostým tažením prstu po displeji a zavření aplikace po zatřesení mobilem či tabletem. Přínos druhé zmíněné funkce je však velmi diskutabilní, protože dle našeho letmého testu i po zatřesení je stejně nutné ťuknutím potvrdit odhlášení.

Chytrý přehled, tedy úvodní obrazovka aplikace po úspěšném přihlášení, nově poskytuje informaci, jestli klient Air Bank splnil podmínku alespoň pěti provedených plateb kartou měsíčně, aby mu banka úročila peníze na běžném účtu stejnou sazbou jako na spořicím (do výše 100 000 Kč). Nová verze aplikace je dostupná prostřednictvím Google Play a Apple AppStore.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.