Hlavní navigace

Aplikace AVG pro Windows Phone šmíruje uživatele

Daniel Dočekal

AVG Mobiliation for Windows Phone 7 sleduje své uživatelů pomocí GPS (skrz GeoCoordinateWatcher) a posílá „domů“ identifikátor zařízení i mailovou adresu uživatele. http://codepaste.net/xkgdt6 – Unbelievable! WP7 „AVG Anti-virus“ is actually spyware! It uses Geo Location to track users from app startup! (@JustinAngel včera)

AVG Mobiliation for Windows Phone 7 sleduje své uživatelů pomocí GPS (skrz GeoCoordinate­Watcher) a posílá „domů“ identifikátor zařízení i mailovou adresu uživatele.

 – Unbelievable! WP7 „AVG Anti-virus“ is actually spyware! It uses Geo Location to track users from app startup! ( vče­ra)

Podle Justina Angela je AVG aplikace pro WP7 hlavně „scareware“ – detekovat nemá co, takže většinu času se pouze věnuje tomu, že zobrazuje inzeráty, snažící se uživatele přesvědčit ke koupi Pro verze.

Našli jste v článku chybu?
11. 9. 2011 21:38
Petra Jankovicova (neregistrovaný)

Reakcia AVG tu: http://blogs.avg.com/product-news/avgs-response-community-feedback-windows-phone-7-app/

10. 9. 2011 8:42
xxx (neregistrovaný)

Moc nechápu význam mobilních antivirů. Mohou snad jen porovnávat databázi nainstalovaných aplikací s databází škodlivých (podobná funkce běží snad ve všech Marketech). Bez vyšších práv nemůže pouštět aplikace v sandboxu, nebo provádět heuristiku => zvýšení ochrany telefonu se nekoná. Navíc mají většinou přístup k citlivým datům uživatele a také k Internetu, což je nebezpečná kombinace. Zvláště, když o výrobci nikdo pořádně nic neví.