Hlavní navigace

Windows Phone 7

Mobilní rok 2012: Android prorazil na tabletech, Microsoft vykročil levou nohou

Který z hráčů na poli chytré mobilní elektroniky bude na rok 2012 vzpomínat s úsměvem a kdo by na něj raději zapomněl? Co letos vzešlo z velké rivality mezi Applem a Samsungem? Jaké průšvihy mají výrobci mobilů, tabletů a systémů pro ně na svém triku a co se jim naopak povedlo?

Doba čtení: 14 minut

Microsoft podraz 8.0

Téma nového operačního systému Windows Phone 8, mezi jehož stěžejní vlastnosti patří i to, že nefunguje na stávajících telefonech určených pro předchozí generaci, bylo již mnohokrát protřásáno. Komentátoři se ale schovávají za věty typu „uživatelé očekávali“, a neřeknou upřímný fakt. Dovolte mi se o to pokusit.

Doba čtení: 2 minuty

Adoptovat děti Microsoftu a Nokie a pořídit si Lumii? Já říkám ano...

Budu odvážný a řeknu, že „restart“ se Nokia povedl. Nové mobily jsou skvělý kousek „železa“, což ostatně Nokia uměla vždy. Windows Phone 7 je navíc dobrá volba. Problém? Problém je v tom, že nejsou nějak moc chtěné. A k tomu opět odvážně řeknu. Škoda. A chyba.

Doba čtení: 12 minut

Apple vzorem v neplacení daní a šéf Yahoo lhal o vzdělání

Co dalšího se událo v uplynulém týdnu? Google a Facebook do osmi let nahradí někdo jiný, Sex.com se změnil ve „zvláštní“ Pinterest, mobilní trh si rozdělilo Apple a Samsung, databáze od Oracle má bezpečnostní chybu, ale Oracle ji opravit nechce. A pokud jste se nenaučili vyprávět příběhy, budete to mít v „sociálním“ světě těžké.

Doba čtení: 5 minut

Na Windows Phone Marketplace je k dispozici už více než 40 tisíc aplikací

Platforma Windows Phone 7 nabízí už více než 40 tisíc aplikací. Za poslední měsíc se počet aplikací zvýšil o 5 tisíc, hranice třiceti tisíc aplikací na Windows Phone Marketplace byla prolomena v srpnu.  Autor: All About Windows Phone Vývoj počtu aplikací pro platformu Windows Phone. Apple ve svém App Storu nabízí více než půl milionu mobilních aplikací, uživatelé konkurenční platformy Android mohou vybírat z více než 300 tisíc aplikací. Microsoft očekává, že produkce smartphonů s Windows Phone…

Doba čtení: 1 minuta

AVG reaguje na poznatky o šmírování a diskutabilní kontrole na viry

AVG čelí celosvětově ostré kritice poté, co se zjistilo, že jejich AVG Mobilation pro Windows Phone 7 je spíše označitelné jako spyware a scareware (viz Aplikace AVG pro Windows Phone šmíruje uživatele). Vedle sledování uživatelů a předávání unikátního identifikátorů zařízení i e-mailu uživatele je diskutabilní i „antivirová“ funkce – AVG Mobilation používá pouze kontrolu na základě kontrolních součtů/jmen souborů oproti databázi AVG.

Doba čtení: 1 minuta

Aplikace AVG pro Windows Phone šmíruje uživatele

AVG Mobiliation for Windows Phone 7 sleduje své uživatelů pomocí GPS (skrz GeoCoordinateWatcher) a posílá „domů“ identifikátor zařízení i mailovou adresu uživatele. http://codepaste.net/xkgdt6 – Unbelievable! WP7 „AVG Anti-virus“ is actually spyware! It uses Geo Location to track users from app startup! (@JustinAngel včera)

Doba čtení: do minuty