Hlavní navigace

Na Windows Phone Marketplace je k dispozici už více než 40 tisíc aplikací

Martin Vyleťal

Platforma Windows Phone 7 nabízí už více než 40 tisíc aplikací. Za poslední měsíc se počet aplikací zvýšil o 5 tisíc, hranice třiceti tisíc aplikací na Windows Phone Marketplace byla prolomena v srpnu.  Autor: All About Windows Phone Vývoj počtu aplikací pro platformu Windows Phone. Apple ve svém App Storu nabízí více než půl milionu mobilních aplikací, uživatelé konkurenční platformy Android mohou vybírat z více než 300 tisíc aplikací. Microsoft očekává, že produkce smartphonů s Windows Phone…

Platforma Windows Phone 7 nabízí už více než 40 tisíc aplikací. Za poslední měsíc se počet aplikací zvýšil o 5 tisíc, hranice třiceti tisíc aplikací na Windows Phone Marketplace byla prolomena v srpnu. 

Vývoj počtu aplikací pro platformu Windows Phone.
Autor: All About Windows Phone

Vývoj počtu aplikací pro platformu Windows Phone.

Apple ve svém App Storu nabízí více než půl milionu mobilních aplikací, uživatelé konkurenční platformy Android mohou vybírat z více než 300 tisíc aplikací. Microsoft očekává, že produkce smartphonů s Windows Phone v příštím roce výrazně vzroste nejen v souvislosti se strategickým partnerstvím s Nokií, ale také kvůli podstatnému snížení nákladů na výrobu telefonů s Windows Phone. 

Gartner nebo IDC už dříve předpověděly, že do roku 2015 se Windows Phone stane po Androidu druhou nejpoužívanější platformou ve smartphonech. 

Zdroj: VentureBeat

Našli jste v článku chybu?
23. 11. 2011 17:26
Noby (neregistrovaný)

Kdo měl hromadu keců, že to neumí spoustu věcí? Microsoft? Ale houby. To jenom flameři, kteří pořád řeší linux/windows, seagate/western, android/iOS/WP7... jenom samé kecy v kleci, které nikoho nezajímají. Ať si každý koupí co mu nejlíp sedí, to je to co výrobce zajímá. Že Nokia s WP7 pohoří? To se uvidí za pár let.

23. 11. 2011 15:18
. (neregistrovaný)

Jenže tohle nebyly hospodský kecy od někoho, kdo tomu nerozumí. Ten člověk to vystihl naprosto přesně. Když Apple vyšel s iPhonem, to bylo od Microsoftu a jemu blízkých fanatiků keců, co všechno to neumí a jak je to omezený a šup, WP7 standardně nemultitaskuje, neumí Copy&Paste (všimněte si, že píšu WP7 a ne WP7.5), aplikace se do něj dostanou pouze z bastlu běžícího na PC (srovnejte s iTunes) apod. O tom, jaký HW Nokia ve svých telefonech používá a za kolik je prodává, si najdete na webu sá…