Hlavní navigace

Aplikace Voyo.cz pro Android vykročila levou nohou

20. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S ročním zpožděním konečně vyšla aplikace Voyo.cz pro Android. Od zařízení však vyžaduje podporu DRM technologie Widevine. Uživatelé si navíc stěžují na nestabilitu a další neduhy.

V úvodu týdne se na Google Play objevila aplikace služby Voyo.cz pro Android. Televizní skupina Nova, mezi jejíž internetové projekty video-on-demand služba Voyo.cz spadá, vydání nové aplikace později také oficiálně potvrdila. Zatím se však zdá, že si Nova zadělala na pořádnou ostudu. Ohlasy na čerstvě vydanou aplikaci jsou na Google Play převážně negativní.

Nestabilitu aplikace či problémy s přehráváním videa můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit. Aplikace podporuje pouze Android 4.0 a vyšší. Konkurenční české video-on-demand aplikace Topfun či Prima podporují i starší verze systému, které jsou pořád hojně rozšířené. Aktuálně je nejrozšířenější Android 2.3 s podílem 36,5 %.. 

Nepodporuje vaše zařízení Widevine? Aplikaci Voyo.cz si nainstalujete, ale místo filmů vám nabídne jen ukázky z nich.

Ovšem i majitelé zařízení s odpovídající verzí systému si nakonec nemusí vyhlédnutý obsah přehrát. Aplikace totiž vyžaduje podporu DRM technologie Widevine, která zdaleka není samozřejmostí. Z osmi zařízení, kde jsme aplikaci zběžně testovali, se podařilo spustit přehrávání filmu pouze na jednom z nich, ovšem sotva po úvodních titulcích aplikace spadla.

MM balicek

Premiéra na platformě Android se tedy službě Voyo.cz příliš nevyvedla. Původně přitom aplikace Voyo.cz pro Android měla vyjít již v první polovině minulého roku. Později skupina Nova oznámila jako nový termín vydání léto loňského roku. Po jeho opětovném nedodržení se již k vydání aplikace služby Voyo.cz pro Android vůbec nevyjadřovala.

Abonentům služby Voyo.cz nová aplikace umožňuje, resp. měla by umožňovat přístup k archivu filmů (nikoliv však ke zvlášť zpoplatněným filmovým novinkám), akvizičních i původních seriálů a  televizních pořadů. K dispozici jsou také streamy vysílání televizních stanic skupiny Nova: jak těch známých zejména z pozemního vysílání, tak těch zatím čistě internetových (Voyo Cinema a Nova News). 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).