Hlavní navigace

DRM

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

W3C štěpí zásadní spor o DRM v prohlížečích, může změnit fungování webu

Server Ars Technica vydal dlouhý článek o sporu, který podle něj hrozí změnit fungování WWW k nepoznání. Odehrává se uvnitř organizace World Wide Web Consortium (W3C), která vydává standardy pro World Wide Web. Členy konsorcia jsou zástupci různých…

Firefox 38 podporuje DRM z HTML 5, dešifrovací modul dodává Adobe

Na první pohled zaujme hlavně od základu nová podoba nastavení, ale Firefox 38 přináší i zajímavé technické novinky. Co vše je nového? A co se chystá?

Doba čtení: 3 minuty

Adobe zajímá, co právě čtete a na kolikáté stránce jste

Aktuální verze softwarové čtečky Digital Editions zjišťuje, co, kdy a kde právě čtete, a kdy to budete mít dočtené. Navíc tyto informace posílá na své servery.

Doba čtení: 1 minuta

Konference Radiokomunikace 2014 se zaměří na DVB-T2 i digitální rozhlas

I letos pořádá vzdělávací agentura UNIT od 22. do 24. října v Pardubicích tradiční konferenci Radiokomunikace 2014, které se pravidelně účastní přes 150 odborníků a o kterou je zájem i v zahraničí

6. 10. 2014 15:11
Doba čtení: 1 minuta

V Německu ožilo digitální rozhlasové vysílání DRM, signál je šířen do celého světa

Prostřednictvím Radia Andernach je možné přenášet nejen signál zvuku, ale i doprovodná data. Jde nejen o obrázky a krátké vzkazy, ale například i podcasty.

23. 9. 2014 12:05
Doba čtení: 1 minuta

Voyo mění Silverlight za technologii Widevine, kompatibilita se zhorší

Video-on-demand služba Voyo již nebude ve svém webovém rozhraní používat Silverlight. Předplatitelé si musí nainstalovat nový plug-in, který není dostupný zdaleka všem.

Doba čtení: 2 minuty

YouTube opouští Flash v dalších dvou předních webových prohlížečích

Přehrávač videí na bázi HTML 5 je nyní automaticky upřednostňován v prohlížečích Google Chrome a Internet Explorer. Na podzim se k nim přidá Mozilla Firefox. Flash začíná hrát druhé housle.

Doba čtení: 2 minuty

Mozilla akceptuje DRM v HTML 5

Mozilla sice nadále z principu nesouhlasí s rozšiřováním HTML 5 o DRM, ale její prohlížeč Firefox jej bude z pragmatických důvodů podporovat alespoň nepřímo. Technologii dodá Adobe.

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ potichu uložil k ledu aukce celoplošných sítí pro digitální rozhlas ve III. pásmu

Místo toho telekomunikační úřad uděluje individuální oprávnění pro digitální rozhlasové vysílání v tomto pásmu podle toho, o co si který operátor požádá

Doba čtení: 4 minuty

Roman Sviták (Grada): E-knihy nevymysleli nakladatelé. Věřím, že se jednou budou i vyplácet

Nakladatelství Grada prodalo meziročně více než dvojnásobek e-knih. „Máme největší tuzemskou databázi e-knih. Bereme to jako investici do budoucna,“ říká šéf firmy Roman Sviták.

Doba čtení: 7 minut

Stížnosti na Voyo.cz pro Android se množí

Vedle nestability aplikace Voyo.cz pro Android vlnu negativních ohlasů zvedají ochranné prvky, který neumožní přehrát obsah ani těm, kteří si za něj řádně zaplatili.

Doba čtení: 1 minuta

Aplikace Voyo.cz pro Android vykročila levou nohou

S ročním zpožděním konečně vyšla aplikace Voyo.cz pro Android. Od zařízení však vyžaduje podporu DRM technologie Widevine. Uživatelé si navíc stěžují na nestabilitu a další neduhy.

Doba čtení: 1 minuta

Propojení HTML5 s DRM změní web. Sdružení W3C zveřejnilo návrh specifikace

Mělo by W3C implementovat specifikaci, která umožní přehrávání multimediálního obsahu chráněného DRM v prohlížečích bez nutnosti instalace pluginů? Diskuse na toto téma vrcholí.

Doba čtení: 6 minut

Zaveďte digitální rozhlas a vypněte VKV, doporučuje evropským zemím EBU

DOKUMENT UVNITŘ Jedním z argumentů Evropské vysílací unie je fakt, že rozhlas v pásmu VKV má omezené spektrum ve všech vyspělých zemích. Výjimkou není ani Česká republika.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon.com: vymazání e‑booků z Kindle na dálku je fáma

Amazon.com zaslal prostřednictvím svého zákaznického servisu vyjádření ke kauze údajného vymazání e-booků ze čtečky Kindle. Firma ve své odpovědi tvrdí, že obsah na blogu Outlawed by Amazon DRM je pouze fáma: Hello, thanks for your inquiry about the Blog post pertaining to Amazon revoking customers account.

23. 10. 2012 14:57
Doba čtení: 1 minuta

Amazon dospěl k názoru že jste něco porušili, Amazon rozhodl, odvolání není

Redakčně doplňujeme 23. 10. v 15.03: Podle Amazonu je zpráva o vymazání smyšlena. Používat služeb Amazonu, Apple, Google či Facebooku je skvělé až do okamžiku, kdy narazíte na korporátní mašinerii, která dospěla k nějakému nezvratnému názoru. A jako v případě Outlawed by Amazon DRM prostě bez jakéhokoliv varování zlikviduje váš účet.

Doba čtení: 1 minuta

DRM Ubisoftu instaluje do počítače zneužitelná zadní vrátka v podobě pluginu pro prohlížeč

Ubisoft má ve velké oblibě DRM (Digital Rights Management), což je skutečnost,  kterou už pravděpodobně všichni zúčastnění v herním světě vědí. V aktuální podobě má DRM od Ubisoftu zásadní problém. Jeho součástí je plugin pro prohlížeč, který má za úkol umožnit spustit hru z webové stránky. Ale vinou něčí nepozorností je možné právě tento mechanismus použít pro vlastní účely kdekoliv jinde. A hlavně ke spuštění čehokoliv co bude útočník chtít. 

Doba čtení: 1 minuta

Hana Žáková (Kosmas): DRM není do budoucna tou správnou cestou

Jaké jsou po třech měsících zkušenosti knižního distributora Kosmas s prodejem elektronických knih. „Za e-knihy, které se objeví na trhu do třech měsíců po vydání tištěné verze, jsou zákazníci ochotni zaplatit 50 procent ceny tištěné knihy, k její kanibalizaci nedochází,“ říká Hana Žáková.

Doba čtení: 12 minut

Budoucnost videa na českém webu: HTML 5 nebo Flash a Silverlight?

Zvoní technologiím Flash a Silverlight hrana? Zatím ještě ne. HTML 5 oslabuje souboj kodeků (formátů) a požadavky na DRM ochranu. Prioritu má HTML 5 hlavně na mobilních zařízeních.

Doba čtení: 5 minut

Google (YouTube) koupil společnost  RightsFlow

RightsFlow slouží umělcům a vydavatelstvím v zajištění toho, že dostanou zaplaceno za autorsky chráněnou hudbu, jiným slovy, jde o specialistu na DRM řešení. Google plánuje integrovat RightsFlow zejména do YouTube. V zásadě jde o databází 30 milionů skladeb od zhruba 10 tisíce zdrojů s návaznou technologií, která je schopna snadno a rychle zjistit jaká skladba je přehrávána. A následně určit i výši poplatku, který umělec či vydavatel má dostat.

10. 12. 2011 14:18
Doba čtení: do minuty

iTunes Store a prázdný krám

Otevření největšího online obchodu s hudbou (ale i dalšími multimédii) iTunes Store tuzemskému publiku se neobešlo bez očekávaného mediální řevu. Přesto se obávám, že zůstane jen u něj. A i když si iTunes své zákazníky dozajista najdou, nebude jich mnoho.

Doba čtení: 2 minuty

Televizní digitalizace končí, rozhlasová teprve začíná

O digitálním vysílání se u nás mluví především v souvislosti s televizemi. Jakékoli zmínky o digitálním rozhlasu vždycky končily na konstatování, že na rozdíl od televizí není přechod rádií na digitální šíření signálu vynucený, není třeba vypínat analogové FM pásmo a tudíž se do digitálního rozhlasového vysílání nikdo příliš nehrne. Ona je to svým způsobem pravda: jedinou firmou, která se už léta snaží uvést digitální rozhlas v Česku do praxe, je příbramská společnost Teleko podnikatele Tomáše Řapka, bývalého šéfa odboru kmitočtového spektra Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Doba čtení: 6 minut

Euromedia spouští Ebux a má velké ambice s elektronickými knihami

Na trh elektronických knih vstupuje další hráč. Tentokrát je to těžká váha, Euromedia přezdívaná Knižní klub. A chystá kobercový nálet. Včetně vlastních čteček.

Doba čtení: 9 minut

Konec i-legalne.cz: když ani nejlepší neuspěl

Byl to nejlepší český pokus, prodávat hudbu. Neuspěl, nejspíše proto, že jej sami vydavatelé hudby nechtěli. Není na jejich vlastní e-shop s digitální hudbou pozdě?

Doba čtení: 7 minut

Intel  Insider: DRM zadrátované přímo v CPU?

Je to zabudováno přímo v procesoru, chrání to obsah před neoprávněným přehráváním a kopírováním, ale prý to není DRM. Co to tedy je? Služba pro spotřebitele!

Doba čtení: 9 minut

ČTÚ vypsal tendry na operátory krajských sítí pro digitální rozhlas

19. 10. 2010 16:41
Doba čtení: 1 minuta

Po přečtení spalte: jak přicházejí e-knihy do Česka

Po hudbě a videu přichází útok digitálního světa na zřejmě poslední baštu „kulturní fronty“ (jak se kdysi říkalo). V Americe čtečky Kindle a iPad patří mezi bestsellery v oblasti elektroniky a nabídka knih, časopisů a novin pro tato zařízení je už srovnatelná s "papírovou". Česko je citelně pozadu.

Doba čtení: 9 minut

I-legálně bez DRM i legálně

Po letech očekávání a s obřím zpožděním oproti zbytku civilizovaného světa přišel český internetový obchod s hudbou i-Legálně s možností nakupovat muziku bez DRM. Pohnou se nyní ledy kšeftu s multimédii?

Doba čtení: 1 minuta

Veškerá hudba z I-legálně.cz konečně bez DRM

Server I-legálně.cz oznámil, že nyní je možné veškerou hudbu z jeho katalogu kupovat a stahovat bez DRM. Jsme velice rádi, že se nám za podpory všech vydavatelských společností podařilo učinit tento významný krok, o který jsme usilovali poslední tři roky a po kterém také výrazně volali naši uživatelé. Věříme, že tuto změnu, která znamená radikální zjednodušení procesu nákupu a následného přehrávání legálně nabyté hudby, naši stávající i noví zákazníci ocení, říká Petr Peřina, marketingový…

Doba čtení: 1 minuta