Hlavní navigace

APNIC bez adres, politika posledního /8 bloku aktivována

15. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Organizace APNIC, regionální internetový registr pro oblast Asie a tichomoří, včera ve 22.00 hod. našeho času oficiálně oznámila vyčerpání posledních bloků IPv4 adres, přidělovaných ve standardním režimu (na základě oprávněných požadavků od lokálních registrátorů).Nyní přichází ke slovu politika posledního /8 bloku, kdy každý člen APNIC má nárok právě a pouze na jeden /22 blok (1024) IPv4 adres.

Organizace APNIC, regionální internetový registr pro oblast Asie a tichomoří, včera ve 22.00 hod. našeho času oficiálně oznámila vyčerpání posledních bloků IPv4 adres, přidělovaných ve standardním režimu (na základě oprávněných požadavků od lokálních registrátorů).Nyní přichází ke slovu politika posledního /8 bloku, kdy každý člen APNIC má nárok právě a pouze na jeden /22 blok (1024) IPv4 adres.

Tato politika zajišťuje, že případné nové či budoucí projekty a společnosti, vyžadující IPv4 adresy, budou mít možnost tyto získat.

APNIC se tak stal prvním z regionálních registrů, kterému adresy došly. V pořadí dalším registrem, který vyčerpá svůj příděl, bude pravděpodobně evropská organizace RIPE. Té by podle aktuálních odhadů měly adresy dojít ve druhé polovině příštího roku.

Lupa tip MF temata2

APNIC dále upozorňuje, že pro bezproblémový rozvoj podnikání a internetových služeb v regionu je bezpodmínečně nutné započít aktivně rozšiřovat sítě postavené na protokolu IPv6.

Asi není třeba zmiňovat, že pro bezproblémovou budoucí komunikaci s tímto regionem by měly IPv6 nasazovat i společnosti v jiných částech planety.Pokud se o IPv6 teprve začínáte zajímat, můžete po přečtení této zprávičky pokračovat například na přehled článků o IPv6 zde na Lupa.cz.

Zdroj: tisková zpráva APNIC