Hlavní navigace

APNIC bez adres, politika posledního /8 bloku aktivována

15. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Organizace APNIC, regionální internetový registr pro oblast Asie a tichomoří, včera ve 22.00 hod. našeho času oficiálně oznámila vyčerpání posledních bloků IPv4 adres, přidělovaných ve standardním režimu (na základě oprávněných požadavků od lokálních registrátorů).Nyní přichází ke slovu politika posledního /8 bloku, kdy každý člen APNIC má nárok právě a pouze na jeden /22 blok (1024) IPv4 adres.

Organizace APNIC, regionální internetový registr pro oblast Asie a tichomoří, včera ve 22.00 hod. našeho času oficiálně oznámila vyčerpání posledních bloků IPv4 adres, přidělovaných ve standardním režimu (na základě oprávněných požadavků od lokálních registrátorů).Nyní přichází ke slovu politika posledního /8 bloku, kdy každý člen APNIC má nárok právě a pouze na jeden /22 blok (1024) IPv4 adres.

Tato politika zajišťuje, že případné nové či budoucí projekty a společnosti, vyžadující IPv4 adresy, budou mít možnost tyto získat.

APNIC se tak stal prvním z regionálních registrů, kterému adresy došly. V pořadí dalším registrem, který vyčerpá svůj příděl, bude pravděpodobně evropská organizace RIPE. Té by podle aktuálních odhadů měly adresy dojít ve druhé polovině příštího roku.

KL22_nominace

APNIC dále upozorňuje, že pro bezproblémový rozvoj podnikání a internetových služeb v regionu je bezpodmínečně nutné započít aktivně rozšiřovat sítě postavené na protokolu IPv6.

Asi není třeba zmiňovat, že pro bezproblémovou budoucí komunikaci s tímto regionem by měly IPv6 nasazovat i společnosti v jiných částech planety.Pokud se o IPv6 teprve začínáte zajímat, můžete po přečtení této zprávičky pokračovat například na přehled článků o IPv6 zde na Lupa.cz.

Zdroj: tisková zpráva APNIC