Hlavní navigace

Apple dostal v Itálii pokutu kvůli nekalým obchodním praktikám vůči zákazníkům

Martin Vyleťal

Italský antimonopolní úřad udělil společnosti Apple, respektive firmám Apple Italia, Apple Sales International a Apple Retail Italia pokutu v celkové výši 900 tisíc eur za nekalé obchodní praktiky vůči zákazníkům. Apple na webových stránkách store.apple.com a apple.com podle Úřadu nedostatečně informoval italské zákazníky o dvouleté záruční době na zakoupené zboží. Firma zákazníky upozorňovala pouze na jednoletou záruční dobu, kterou poskytuje výrobce a prodávala jim další rok záruky v rámci…

Italský antimonopolní úřad udělil společnosti Apple, respektive firmám Apple Italia, Apple Sales International a Apple Retail Italia pokutu v celkové výši 900 tisíc eur za nekalé obchodní praktiky vůči zákazníkům. Apple na webových stránkách store.apple.com a apple.com podle Úřadu nedostatečně informoval italské zákazníky o dvouleté záruční době na zakoupené zboží. Firma zákazníky upozorňovala pouze na jednoletou záruční dobu, kterou poskytuje výrobce a prodávala jim další rok záruky v rámci programu AppleCare, ačkoli podle italského práva mají zákazníci nárok na dvouletou záruční dobu.

Zdroj: AGCM

Našli jste v článku chybu?
28. 12. 2011 19:16

Apple si potřebuje vylepšit ekonomiku a tak patentuje co jde, žaluje koho jde a kašle na zákony států kde to prodává co jde.

Holt bez Jobse ztrácí Apple glanc a stává se obyčejnou mafiánskou firmou snažící se ještě vytřískat z bývalé slávy co to jde a jet setrvačností minulosti.