Hlavní navigace

Apple iPad míří do devíti dalších zemí

10. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple iPad, který se dosud oficiálně prodával jen ve Spojených státech, konečně bude k dispozici i pro zájemce z dalších zemí. Od 28. května bude oficiálně dostupný v dalších devíti státech: Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie. Předběžné objednávky mohou zákazníci z těchto zemí posílat už dnes. V červenci bude Apple iPad dostupný také pro Rakousko, Belgii, Hongkong, Nizozemsko, Irsko, Lucembursko, Mexiko, Nový Zéland a Singapur. Přesné…

Apple iPad, který se dosud oficiálně prodával jen ve Spojených státech, konečně bude k dispozici i pro zájemce z dalších zemí. Od 28. května bude oficiálně dostupný v dalších devíti státech: Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie. Předběžné objednávky mohou zákazníci z těchto zemí posílat už dnes. V červenci bude Apple iPad dostupný také pro Rakousko, Belgii, Hongkong, Nizozemsko, Irsko, Lucembursko, Mexiko, Nový Zéland a Singapur. Přesné datum uvedení na trh v těchto zemích Apple zatím nespecifikoval. Česká republika dosud v publikovaných plánech Applu nefiguruje.

Ve Spojených státech se podle dostupných informací iPad prodává zatím velmi dobře. Apple již oslavil miliontý prodaný kus svého tabletu v průběhu prvního měsíce od zahájení prodeje. Právě velký zájem Američanů prý zapříčinil odklad zahájení prodeje iPadu v dalších zemích. Apple uvádí, že dosavadní majitelé iPadů provedli dvanáct milionů stažení aplikací z AppStore a 1,5 milionu stažení knih z iBookstore. Více o tomto tabletu si můžete přečíst v našem dřívějším článku iPad a všechno, co jste o něm chtěli vědět. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.