Hlavní navigace

Apple iPad se mimo USA začne prodávat později

15. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro evropské zájemce o tablet iPad vydal Apple nemilou zprávu. Prodejnost ve Spojených státech je tak vysoká, že kvůli uspokojení zájmu amerických zákazníků Apple odkládá prodej v zahraničí. Jen za první týden bylo prodáno přes půl milionů kusů tohoto nejnovějšího prodejního hitu a to by ještě čísly měla zahýbat dostupnost 3G verze, která je pro americké zákazníky stále plánována na konec dubna. Předběžné objednávky z Evropy začne Apple přijímat od pondělí 10. května, kdy hodlá zveřejnit i…

Pro evropské zájemce o tablet iPad vydal Apple nemilou zprávu. Prodejnost ve Spojených státech je tak vysoká, že kvůli uspokojení zájmu amerických zákazníků Apple odkládá prodej v zahraničí. Jen za první týden bylo prodáno přes půl milionů kusů tohoto nejnovějšího prodejního hitu a to by ještě čísly měla zahýbat dostupnost 3G verze, která je pro americké zákazníky stále plánována na konec dubna. Předběžné objednávky z Evropy začne Apple přijímat od pondělí 10. května, kdy hodlá zveřejnit i cenovou nabídku pro evropskou klientelu.

V Evropě by se iPad měl podle dřívějších informací prodávat určitě v Německu, Španělsku, Velké Británii, Francii, Itálii a Švýcarsku. Mimo Evropu pak ještě v Kanadě, Austrálii nebo Japonsku. Jak to bude s dostupností v České republice zatím není známo a kvůli atypickému slotu na SIM kartu se tentokrát nelze spoléhat na šedý dovoz. Více o tomto tabletu si můžete přečíst v našem dřívějším článku iPad a všechno, co jste o něm chtěli vědět (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).